Senarist-yönetmen Sinan Sertel: Küçükken süper  kahramandım
Hayat
Senarist-yönetmen Sinan Sertel: Küçükken süper kahramandım
Senarist-yönetmen Sinan Sertel çocukluğundan yola çıkarak ortaya koyduğu yeni filminde kahramanlık ifadesinin hayattaki sahici karşılığını arıyor: Küçükken bir dönem süper kahraman olduğuma inanmıştım. Bir gücüm vardı. Onu bulunca bir kahraman olacaktım. Uzun bir dönem böyle devam etti. Neden süper kahraman olamayacağımı anladığımda bu hikâye başlamış oldu.
Yeni Şafak
Çorum-Sivas hattında öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğu
Yusuf Kaplan
Çorum-Sivas hattında öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğu
Anadolu Seferleri olarak başlattığımız Öncü Kuşak ve Medeniyet Tasavvuru Yolculuğu programlarımız bütün hızıyla sürüyor…Geçtiğimiz hafta bir hafta içinde dört şehrimizde dolu dolu programlar yaptık. İlk durağımız Çorum’du.ÇORUM’DA TARİHÎ UYUMÇorum; valisi, belediye başkanı ve üniversite rektörü ile sinerji oluşturacak muazzam bir uyum yakalamış. Çorum valimiz Mustafa Çiftçi Bey, hem Anadolu insanının tevazusuna hem de çalışkanlığına sahip örnek bir vali. O yüzden hem halk hem de sivil toplum kur...
İnternette gördü çiftçinin yeni gözdesi oldu
Ekonomi
İnternette gördü çiftçinin yeni gözdesi oldu
Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Halitpaşa Mahallesi'nde farklı tarım ürünlerine yönelen çiftçilerin yeni gözdesi 'astronot' bitkisi olarak da bilenen ve protein değeri yüksek olan kinoa bitkisi oldu. Saruhanlı’da ilk defa 18 dönümlük araziye ekilen kinoa bitkisinin ekonomik değeriyle çiftçinin yüzünü güldürmesi bekleniyor.
IHA
Bu ayın kitapları
Hayat
Bu ayın kitapları
Gıcıkgiller Apartmanı, Yusuf Asal’ın esprili dili, metin aralarındaki ince mesajları ve İbrahim Çiftçi’nin keyifli çizimleriyle 8 yaş ve üzeri okuyucu için bir çırpıda okunabilecek bir eser.
Yeni Şafak
Tatlıses’in 'Oxford' hayali gerçek oldu
Gündem
Tatlıses’in 'Oxford' hayali gerçek oldu
"Urfa'da Oxford vardı da biz mi gitmedik" sözleri ile hafızalara kazınan Sanatçı İbrahim Tatlıses'in memleketi Şanlıurfa'da TÜBİTAK işbirliği ile bilim merkezi kuruluyor. Robotik, botanik, fizik, kimya ve matematik atölyelerini barındıracak bilim merkezi, geleceğin bilim adamlarına ışık tutacak. 'Şanlıurfa Bilim Merkezi' ismiyle kurulacak olan eğitim yuvasında yüz binlerce öğrenci için sayısal bilimlerde kendini geliştirme imkanı bulacak.
IHA
Çiftçi karlı çıktı
Ekonomi
Çiftçi karlı çıktı
Yoğun kar yağışı çiftçileri sevindirdi. Türkiye’nin önemli hububat üretim merkezlerinde yağışlar geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık iki kat arttı. 2014 yılında kuraklık nedeniyle zor günler geçiren hububat üreticisi, son yağışlarla adeta bayram etti. Rekoltede büyük artışlar olacağı dile getiriliyor.
Yeni Şafak
Sakarya'da tarım arazilerini su bastı-Sakarya haber
Sakarya'da tarım arazilerini su bastı-Sakarya haber
Sakarya'da Etkili olan sağanak nedeniyle Kaynarca ilçesi ve civar mahallelerde birçok tarım arazisini su bastı
AA
Hafıza'nın yeni sezonu yayında: Tarih ve strateji
Hayat
Hafıza'nın yeni sezonu yayında: Tarih ve strateji
Yeni Şafak'ın canlı yayın serisi Hafıza, sezon arasının ardından yeniden izleyicilerle buluşuyor. Hafıza'nın 20'nci bölümünde, Ersin Çelik ve İbrahim Ufuk Kaynak, 'Tarih ve strateji' konusunu masaya yatırdı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.