Sözlerini tutmazlarsa savaşa hazırız
Dünya
Sözlerini tutmazlarsa savaşa hazırız
Türkiye ile ABD arasındaki “120 saat içinde çekilme” mutabakatı perşembe akşamı saat 22.00’de yürürlüğe girdi. Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanı General Selim İdris anlaşma için Türkiye’ye teşekkür ederken, “Biz savaş değil barış istiyoruz. Ama eğer dürüst olmazlarsa savaşmaya da hazırız” dedi.
Yeni Şafak
Milli Ordu 50 bin askerle harekata hazır
Gündem
Milli Ordu 50 bin askerle harekata hazır
Türkiye Fırat’ın doğusuna operasyona hazırlanırken DEAŞ, PKK, Esed rejimiyle mücadele eden Özgür Suriye Ordusu unsurları tek çatı altında birleşti.Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa ve Genelkurmay Başkanı Org. Selim İdris, ÖSO gruplarının komutanları ile birlikte Şanlıurfa’da basın toplantısı düzenleyerek ‘Milli Ordu’nun kurulduğunu ilan etti. 50 bin askeri bulunan Milli Ordu’nun ilk hedefi Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapacağı harekatta teröristleri temizlemek.
Yeni Şafak
Sanatçı sanatında ısrar edendir
Sanatçı sanatında ısrar edendir
İdris'in İdris ile Dönemeçler adlı öykü kitapları Ketebe Yayınları tarafından okurlara yeniden sunulan Yaşar Kaplan'ın öykücü tanımı şöyledir:

“Öykücü, öyküde ısrar edendir.”

Bu söyleyişi, bir öykücünün roman vb. diğer muzır edebiyat türlerinden kendisini koruması şeklinde, tecrübe mahsulü bir ikaz olarak anlamak da mümkündür elbette ama, son tahlilde onu “sanatçı, sanatında ısrar edendir” şeklinde genelleştirerek düşünmek daha doğru olsa gerektir.

Yeni Şafak
Ankesörden eski Yargıtay üyesi çıktı
Gündem
Ankesörden eski Yargıtay üyesi çıktı
Kumpas davalarından Balyoz’da bazı sanıkların tutuklanmasına karar veren eski Yargıtay üyesi İdris Asan'a verilen 8 yıl 9 ay hapis cezasının gerekçesi açıklandı.
Yeni Şafak
MiT’e sızdı ama casus değilmiş!
Gündem
MiT’e sızdı ama casus değilmiş!
FETÖ üyeliğinden ceza alıp “casusluk”tan beraat eden MİT personeli İdris Karagöz hakkındaki kararın gerekçesi de tartışmaya yol açacak. Mahkeme gerekçede, “Hangi nitelikteki gizli bilgileri, ne şekilde ve nereden temin ettiği hususunda delil elde edilemedi” dedi. MİT’te 23 yıl çalışan Karagöz 2010-2011’de MİT Başkanı Hakan Fidan’ın özel kalem müdürlüğünü yaptı. Karagöz’ün mahrem imam ile 392 görüşme yaptığı tespit edildi. FETÖ’nün casusluk örgütü olduğu da biliniyor.
Yeni Şafak
Ödül gibi cezalar
Gündem
Ödül gibi cezalar
Güvenlik güçleri ve yargı, PKK, FETÖ gibi örgütlerle amansız mücadele verirken bazı mahkemelerin kritik teröristleri tahliye etmeleri veya suçla orantısız az ceza vermeleri dikkat çekiyor. Son olarak FETÖ’nün MİT’e sızdırdığı İdris Karagöz’e “casusluk”tan değil de sadece örgüt üyeliğinden ceza verilmesi tartışmaya yol açtı.
Yeni Şafak
Idrissa Gueye PSG'de
Spor
Idrissa Gueye PSG'de
Fransız kulübü PSG, Everton'ın orta saha oyuncusu Idrissa Gueye'yi transfer etti
AA
Yeni yatırımla geleceğe odaklandı
Ekonomi
Yeni yatırımla geleceğe odaklandı
Geçirdiği finansal yapılandırma süreci sonrasında verimliliğe odaklanan Bereket Enerji Grubu, geleceğe dönük atılımlarına başladı. Şirket CEO’su İdris Küpeli, önümüzdeki süreçte mevcut yatırımların rehabilitasyonunun yanı sıra 200 milyon dolar yatırım öngördüklerini belirtti.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.