2. Abdülhamid'in tuğrasındaki sır
Hayat
2. Abdülhamid'in tuğrasındaki sır
ABD'de yaşayan Türk kökenli bir kişi tarafından Sultan 2. Abdülhamid'e ait olduğu belirlenen bir arma Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosluğuna teslim edildi. Atlas kumaş üzerine renkli ipliklerle işlenen armada yer alan güneşin ortasındaki tuğranın Müslüman-Türk hanedanını, kavuğun saltanat ve hilafeti, çiçeklerin müsamahayı, terazinin adaleti, kitabın Kuran-ı Kerim'i, silahların orduyu, madalyonların çeşitli milletlerden oluşan Osmanlı toplumunu temsil ettiği belirtildi.
Diğer
Rahmet ile anıyoruz
Hayat
Rahmet ile anıyoruz
Bugün, Sultan II. Abdülhâmid Hân’ın vefâtının sene-i devriyesi.
IHA
Abdülhamid’ten öğreneceğimiz  çok şey var
Hayat
Abdülhamid’ten öğreneceğimiz çok şey var
Sultan II.Abdulhamid Han’ın hayatının anlatıldığı “Payitaht Abdulhamid” dizisi TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluştu. Dizide Sultan Abdülhamid’i canlandıran Bülent İnal, “Tarihimizden ve Abdülhamid döneminden öğreneceklerimiz var” diyor.
Yeni Şafak
Katar II. Abdülhamid Han'ı tanıyacak
Hayat
Katar II. Abdülhamid Han'ı tanıyacak
Bağcılar Belediyesi sponsorluğunda çekilen ve Sultan II. Abdülhamid’e ait fotoğraf koleksiyonunun hikâyesini anlatan “Saraydan Bakmak” belgesel filmi 25 Ekim’de Katar’da gösterime girecek. İzleyenleri 150 yıllık tarihi yolculuğa çıkaran film, İngiltere, Almanya, Amerika, İspanya ve Fransa’da yapılan galalarda, üst düzey isimlerden büyük ilgi görmüştü.
IHA
Gine, Abdülhamid Camii’ne kavuştu
Dünya
Gine, Abdülhamid Camii’ne kavuştu
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından Gine'nin başkenti Konakri'de, Mahmud Ustaosmanoğlu adına yapımı devam eden külliye içerisindeki medrese ve II. Abdülhamid Han Camii törenle ibadete açıldı.
Yeni Şafak
Cibuti’nin en büyüğü
Gündem
Cibuti’nin en büyüğü
TDV’nin Cibuti’de yaptığı 2. Abdülhamid Han Camii ve Külliyesi’nin inşasında sona gelindi. Klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan cami, ülkenin en büyüğü olacak. Cami, tek seferde 5 bin kişinin ibadet edebileceği kapasitede.
Yeni Şafak
120 yıl sonra ilk: 3 tonluk halıya özel deterjan yapıldı
Hayat
120 yıl sonra ilk: 3 tonluk halıya özel deterjan yapıldı
Yıldız Şale Köşkü'nün Tören Salonu'nda bulunan 120 yaşında ve 468 metrekare büyüklüğündeki dünyanın en büyük halılarından biri olan Hereke halısı restorasyon öncesinde ilk defa yıkandı.
AA
En gerçek Abdülhamid
Hayat
En gerçek Abdülhamid
Sultan II.Abdülhamid Han'ın hayatının anlatıldığı "Payitaht Abdülhamid" dizisi TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Dizinin yapımcısı Yusuf Esenkal araştırmalarını belgelere dayandırdıklarını söylüyor ve ekliyor: "Dizideki iyi ve kötü bütün karakterleri günlüklerinden yola çıkarak anlattık. Abdülhamid'i en gerçek haliyle ekrana yansıtacağız."
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.