DEAŞ’a nefes aldırmadık
Dünya
DEAŞ’a nefes aldırmadık
Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında DEAŞ’lı teröristlerle göğüs göğüse savaşan tek ülke olan Türkiye, 3 bin 60 DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdi. Yurtiçindeki operasyonlarda 9 bin DEAŞ’lıyı gözaltına alan Türkiye, ülkeye giriş yapmak isteyen 4 bin 550 DEAŞ’lıyı ise sınır dışı etti.
Yeni Şafak
SMO temizlik masası
Dünya
SMO temizlik masası
Tel Abyad’a giren Suriye Milli Ordusu’nun Semerkand Tugayı Özel Birlik Komutanlarından Hüseyin el-Hüseyin, Yeni Şafak’a konuştu.
Yeni Şafak
Haydar’ın üzerine televizyon düştü
Gündem
Haydar’ın üzerine televizyon düştü
Kırşehir’in Kaman ilçesinde babaannesinin evinde oynarken üzerine televizyon düşen 4 yaşındaki çocuk hayatınını kaybetti.
Yeni Şafak
Ömer ve Şener 11’e
Spor
Ömer ve Şener 11’e
Galatasaray’da milli takımlarda bulunan oyuncuların yorgun dönecek olmalarını düşünen teknik heyet, Sivasspor karşılaşmasında rotasyona yönelecek. Ömer Bayram ile Şener Özbayraklı’ya ilk 11 yolu açılacak.
Yeni Şafak
Arı kovanına eroin saklamışlar
Gündem
Arı kovanına eroin saklamışlar
Emniyet birimleri uyuşturucuyla mücadelede suçlulara göz açtırmıyor. Muğla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları istihbari çalışmalar sonucu TIR’la yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaştı.
Yeni Şafak
Tel Abyad’dayız
Dünya
Tel Abyad’dayız
TSK destekli Suriye Milli Ordusu (SMO), Rasulayn’ın ardından dün Tel Abyad’ı da ele geçirdi. SMO savaşçıları, PKK/YPG’nin kentte bıraktığı sivil giyimli teröristleri çatışmalarla tek tek etkisiz hale getirdi.
Yeni Şafak
Mega projenin treni yola çıktı
Ekonomi
Mega projenin treni yola çıktı
Tek Kuşak Tek Yol’u hayata geçirecek yük treni Çin’den yola çıktı. 5 Kasım’da Marmaray’dan geçerek Avrupa’ya doğru yol alacak. 1 trilyon dolarlık yatırımı kapsayan mega projenin en önemli duraklarından olan Türkiye’nin stratejik önemi Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Büyük İstanbul Tüneli ile daha da artacak.
Yeni Şafak
Yeşilçam’ın
belleği
koruma
altında
Hayat
Yeşilçam’ın belleği koruma altında
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde Prof. Dr. Sami Şekeroğlu tarafından 1960’ların başında kurulan Sinema-TV Merkezi, yerli ve yabancı sanat ürünlerini koruma altına alıyor. 10 binden fazla filmin bulunduğu arşiv için güçlendirme çalışmalarının başladığını belirten Rektör Handan İnci, “Burası çok değerli bir arşiv. Yeşilçam’ın belleği diyebileceğimiz bir yer” dedi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.