ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Türkiye'de bir ilk: Çoban Müzesi
Hayat
Türkiye'de bir ilk: Çoban Müzesi
Malatya'da, 15 üniversitenin destek verdiği ve Türkiye'de ilk olan Çoban Müzesi'nde, çobanların kullandığı malzemeler sergileniyor. 2,5 yıl süren çalışma sonucu müzeyi açtıklarını belirten Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, "Farklı illerden gelen 80 yıllık çoban çarığı, kaval, çaydanlık, lider koyunda bulunan ip, dürbün, süt kovası, silah müzemizde sergileniyor" dedi.
DHA
İnlerine girdik
Gündem
İnlerine girdik
Hakkari Yüksekova ile K.Irak’ın Metina bölgesinde tespit edilen sığınaklar yerle bir edildi. İkiyaka Dağlarında dört mağaradan oluşan sığınağın cephanelik olarak kullanıldığı belirlendi. Parasiya Dağı’nda imha edilen sığınağın yerini ise teslim olan bir terörist gösterdi.
Yeni Şafak
TSK teröristlere ait mağaraları patlattı!
Gündem
TSK teröristlere ait mağaraları patlattı!
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi İkiyaka Dağları bölgesinde 3 bin 500 metrenin üzerindeki rakımlardaki operasyonları aralıksız sürüyor. Komandolar, teröristlerin tünelle birbirine bağladığı dört mağaradan oluşan ve içinde çok miktarda patlayıcının bulunduğu sığınağı imha etti.
AA
Teröristlerin tünelle bağladığı dört mağara imha edildi
Gündem
Teröristlerin tünelle bağladığı dört mağara imha edildi
TSK, İkiyaka Dağları'ndaki operasyonda, teröristlerce tünelle birbirine bağlanan dört mağaradan oluşan sığınak tespit etti. Komandolar, teröristlerin tünelle birbirine bağladığı dört mağaradan oluşan ve içinde çok miktarda patlayıcının bulunduğu sığınağı imha etti.
AA
Macaristan'daki çalışmalar Kanuni'nin hatıralarını yaşatacak
Hayat
Macaristan'daki çalışmalar Kanuni'nin hatıralarını yaşatacak
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinatörlüğünde, Zigetvar kuşatması sırasında 1566'da hayatını kaybeden Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın iç organlarının gömüldüğü alanın bulunması için 2012'de başlatılan kazılar, hem Türk-Macar hem de dünya tarihi açısından büyük önem taşıyor.
AA
3. Alaaddin'in temsili beratı Söğüt'e gönderildi
Hayat
3. Alaaddin'in temsili beratı Söğüt'e gönderildi
Selçuklu Sultanı 3. Alaaddin'in, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi'ye 1298 yılında uç beyi olarak sancak ve bazı hediyeler göndermesi, 720 yıl sonra düzenlenen törenle anıldı. Konya'dan yola çıkan berat, 8 Eylül’de Bilecik’in Söğüt ilçesinde düzenlenecek Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’nde törenle teslim alınacak.
AA
Mücadelede
ikinci aşama
Gündem
Mücadelede ikinci aşama
PKK'dan temizlenip hakimiyet sağlanan bölgelerde ikinci aşamaya geçildi. İkiyakalar, Beytüşşebap ve Faraşin gibi bölgelerde temizlik devam edecek. Bölgeyi karış karış gezen Mehmetçik, güvenliği sağladığı noktalarda kalıcı olacak. Bu kapsamda birçok noktada geçici üs bölgeleri oluşturuluyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.