Akıntıya Karşı: Fikirde iktidar
Akıntıya Karşı: Fikirde iktidar
Her şeyin yegâne ölçüsünün para olduğu yerde adâletin ve refahın hüküm sürmesi imkânsızdır.Thomas MooreYazılarımda “Akıntıya Karşı” genel başlığını kullandığım görülüyor. Okuyucu sorabilir: Nedir bu “akıntı”?Efendim bu “akıntı”, kan içici kapitalizmin tüm dünyayı (insanı-tabiatı-hayatı) önüne katıp sürükleyen boz-bulanık ve karanlık selidir, sömürü düzenidir. Ha küresel, ha ulusal farketmez. Öyle bir güç temerküzü sağlamıştır ki; bilim insanları, üniversiteler, laboratuvarlar, uzmanlar, ilaçlar ...
Sen iktidarı muhalifi gördün mü?
Sen iktidarı muhalifi gördün mü?
Türkiye’de üniversitelere rektörlerin seçimi konusunda hala ulaşılmış iyi bir yöntemin olmadığı çok açık. Ancak buraya nereden geldiğimiz de malum. Açık konuşalım, rektörün belirlenmesinde “seçim” talep etmek tek başına hiçbir şey talep etmek anlamına gelmiyor. Neticede dostlar alışverişte görsün kabilinden yapılan seçimlerin üniversiteleri ne hale getirdiğine dair tonlarca örneklerle dolu bir tecrübemiz var.Seçimlere kimin katıldığı da hem çok önemli hem o konuda da ideal bir model yok. Bütün ö...
Kılıçdaroğlu yine halk iradesini hedef aldı: İktidara ‘gayri milli’ dedi
Gündem
Kılıçdaroğlu yine halk iradesini hedef aldı: İktidara ‘gayri milli’ dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yine halk iradesine yönelik söylemde bulundu. CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen Çiftçi Buluşması’nda konuşan Kılıçdaroğlu, "Gayri Milli bir siyasi anlayışla karşı karşıyayız. Ben bu iktidara 'Gayri Milli' derim arkadaşlar" ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Mustafa Sarıgül: Er ya da geç iktidar olacağız
Gündem
Mustafa Sarıgül: Er ya da geç iktidar olacağız
CHP'den ayrılarak Türkiye Değişim Partisi'ni kuran Mustafa Sarıgül, iddialı geliyor. Mardin'de konuşan Sarıgül partisinin iktidara geleceğini belirterek, "İnanıyorum ki milletimiz bizi iktidar yapacak; er geç iktidar olacağız ama asla çok geç değil. Milletin iktidarı sizin hükümetiniz olacağız" ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Sarıgül: CHP benden korktuğu için yalnız bıraktı iktidara alternatif değiller
Gündem
Sarıgül: CHP benden korktuğu için yalnız bıraktı iktidara alternatif değiller
Türkiye Değişim Partisi’ni kuran CHP’nin eski İstanbul adayı Mustafa Sarıgül, CHP yönetimine eleştirilerde bulundu. “Cumhuriyet Halk Partisi tarihinin tek başıma en yüksek oyunu aldım. Başarımdan korktukları için beni yalnız bıraktılar” diyen Sarıgül, CHP’nin ve diğer muhalefet partilerinin iktidar alternatifi olmadığını söyledi.
Diğer
ABD basını Erdoğan'sız Türkiye'yi  hayal ediyor: CHP iktidarda olsa nasıl olurdu?
Dünya
ABD basını Erdoğan'sız Türkiye'yi hayal ediyor: CHP iktidarda olsa nasıl olurdu?
ABD merkezli Foreign Policy dergisi, Washington-Ankara ilişkilerini değerlendiren bir yazı paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonrasının tasarlandığı yazıda, "Türkiye'nin ana muhalefet partisi CHP'nin başını çektiği bir hükümetin ABD'ye ve AB'ye karşı daha az düşmanca davranacağını ummak için kesinlikle bir neden var" ifadeleri kullanıldı.

Yeni Şafak
Kılıçdaroğlu: Dostlarımızla iktidar olduğumuzda sınıflarda çalışkan öğrencileri göreceksiniz
Gündem
Kılıçdaroğlu: Dostlarımızla iktidar olduğumuzda sınıflarda çalışkan öğrencileri göreceksiniz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında önceki hafta 'İktidara destek verene öğretmen demem' ifadeleriyle hedef aldığı öğretmenlere seslendi. CHP iktidarını 'Dostlarımızla iktidar olduğumuzda' sözleriyle nitelendiren Kılıçdaroğlu, 'O zaman temiz okulları, çalışkan öğrencileri göreceksiniz' ifadelerini kullandı.
Diğer
Yine konuştu
Yine konuştu
Ben güzele güzel demem / Güzel benim olmayınca…Karacaoğlan öyle bir söylemiş ki yüzyıllar boyunca unutulmamış, tekrarlanmış.O şiirden iki mısra daha söyleyin desek, hatırlayana rastlamak zor.Berceste beyit olmuş.Pek çok kişiyi de etkilemiş.Son etkilenen Alacaoğlan olsa gerek.Ben öğretmene öğretmen demem, öğretmen benim olmayınca diyecekti, başka türlü döküldü dilinden.Ziyanı yok, aynı kapıya çıkar.CHP’li değilse; öğretmen, öğretmen midir?CHP’li değilse; müdür, müdür müdür?*İyi denk getirdi, tam ...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.