ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Dövizden TL'ye dönüşlerde arabuluculuk çözüm sağlıyor
Ekonomi
Dövizden TL'ye dönüşlerde arabuluculuk çözüm sağlıyor
Uluslararası Arabulucular Derneği Başkanı Akuğur, döviz cinsinden TL'ye dönüşlerde anlaşmazlık çıkması ile ilgili, uyuşmazlıklarda arabuluculuk yöntemleriyle konunun çözümünün sağlandığını söyledi.
AA
Holdinglerden yurt dışına 600 milyon dolarlık 'finansal' yatırım
Ekonomi
Holdinglerden yurt dışına 600 milyon dolarlık 'finansal' yatırım
Yurt içi yerleşiklerce yılın 8 ayında yurt dışına gerçekleştirilen doğrudan yatırımlardan en büyük payı 719 milyon dolarla finans ve sigorta sektörü alırken, bu tutarın 600 milyon doları holdinglerin yatırımlarından oluştu.
AA
Baruthane arazisinde Millet Bahçesi'nin yapımına başlandı
Ekonomi
Baruthane arazisinde Millet Bahçesi'nin yapımına başlandı
Mülkiyeti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) ait olan İstanbul Bakırköy Ataköy’de 564 ada 160 parselde bulunan tarihi Baruthane arazisinde Millet Bahçesi yapımı çalışmaları başladı. Ataköy sahilindeki tek yeşil alan olan, Padişahların kahve içtiği tarihi Baruthane Kulesi’nin de içinde bulunduğu 60 dönümlük arazi üzerindeki gayrimenkul projesini iptal eden TOKİ, Baruthane arazisini, günübirlik turizm ve rekreasyon alanı olarak ilan etti.
DHA
Mutsuz adam Valbuena
Spor
Mutsuz adam Valbuena
Fenerbahçe'de forma şansı bulamayan Valbuena'nın oldukça mutsuz olduğu ve kimseyle konuşmadığı öğrenildi.
Yeni Şafak
Yeni Şafak Pazar Eki'nde bu hafta
Hayat
Yeni Şafak Pazar Eki'nde bu hafta
Hayatımızı güzelleştiren farklı konuları ele alan haberler Yeni Şafak Pazar Eki'nde. Üstad Asaf Halet Çelebi'nin şiir davası gün yüzüne çıkıyor. Türk insanının misafirperverliğine güvenen Senegalli Mustafa Ndiaye nam-ı diğer Musti, 95 günde beş bin kilometre yol giderek Türk insanını daha iyi tanıdığını söylüyor. Uçurtma Avcısı kitabıyla tanıdığımız Khalid Hosseini geçtiğimiz yıllar annesi ve kardeşiyle denizde boğulan minik mülteci Aylan Kürdi’nin bu çıktığı zorlu yolculuğu kitaplaştırdı. Dikkat çeken dosyalar Yeni Şafak Pazar'da.
Yeni Şafak
Gözümü açıp Karagöz'ü gördüm
Hayat
Gözümü açıp Karagöz'ü gördüm
Kadın Karagöz sanatçıları Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli parçalarından gölge oyunu için emek veriyor. Uzun yıllardan bu yana Karagöz sanatıyla ilgilenen Sibel Tomaç, “Karagöz’ün en önemli özelliği birleştirici unsuru” diyor. Merve İlken, “Ben gözümü açtığımda Karagöz yanı başımdaydı” ifadelerini kullanırken Filiz Aksu ise, “Karagöz elinizden tutup sizi dünyasına çekiyor”şeklinde konuşuyor.
Yeni Şafak
Popüler kültürle 
dünyaya açıldık
Hayat
Popüler kültürle dünyaya açıldık
İletişim uzmanı Ali Saydam Türk sanatçıların iletişim yönetimini beceremediğini söylüyor ve ekliyor: “Yurt dışındaki Türrkiye algısını değiştirmek için zaman ve para lazım. Ancak bizim sanat camiamızda çok büyük meblağlar dönmüyor. Sanatçılar bu işe yatırım yapmıyor. Elimizde bu iş için kullanabileceğimiz çok fazla değer var. Tarihi değerler dışında popüler kültüre yönelebiliriz.”
Yeni Şafak
Bu sefer
tutuklandı
Gündem
Bu sefer tutuklandı
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 4 Ekim'de Terörle Mücadele Şubesince gözaltına alınan PKK'lı Halil T., 100 bin lira kefale serbest bırakılmıştı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.