ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Gündem
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Meteorolojinin hava durumu tahminlerine göre, Marmara'nın doğusu, Kütahya, Bolu, Düzce, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale'nin doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu çevreleri ile bu akşam saatlerinde Manisa'nın kuzeydoğusunun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Gaziantep ve Şanlıurfa başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında toz taşınımı bekleniyor.
IHA
İstanbul günlük hava durumu (15.10.2018)
İstanbul günlük hava durumu (15.10.2018)
15 Ekim günlük hava durumu tahminleri paylaşıldı. Meteoroloji tarafından yapılan son dakika uyarılarına göre İstanbul'da bugün sağanak yağışlar bekleniyor.
IHA
İşçi eylemlerinde sol vesayet
Hayat
İşçi eylemlerinde sol vesayet
Ülkemizde önemli bir sorun sol/sosyalist örgütlerin işçi eylemlerinin üzerine çöreklenmeleri. Haklı ve meşru bir alın teri mücadelesi veren işçilerin eylemlerini sözde sahiplenerek, siyasi bir mücadeleye evirirler. Sol/sosyalist çevreler söylemde emekçiler yanında olmasına rağmen hayat tarzlarının emekçilerle çelişmesi nedeniyle geniş emekçi kitlesiyle bağ kuramıyorlar. Bu nedenle kitlesel işçi eylemlerini kullanarak bu bağı inşa etmeye çalışıyorlar.
Yeni Şafak
Politika kurulları mesaiye başlıyor
Gündem
Politika kurulları mesaiye başlıyor
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte oluşturulan politika kurulları atamaların ardından mesaiye başlıyor.
Yeni Şafak
Yemen’de yeni katliam
Dünya
Yemen’de yeni katliam
Suudi Arabistan-BAE ortaklığı Yemen’de yeni katliamlara imza atmaya devam ediyor. Son olarak stratejik önemi haiz Hudeyde kentine Suud öncülüğünde koalisyon tarafından yapılan hava saldırısında 17 sivil öldü. Haziran ayında başlayan saldırılar sonucu 330 bin sivil de kenti terk etmek zorunda kaldı.
Yeni Şafak
İstanbul Türkiye
siyasetinin özeti
Gündem
İstanbul Türkiye siyasetinin özeti
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın yerel seçimler için yol haritasını belirlediği toplantıda konuşan Kurtulmuş, İstanbul’un Türkiye siyasetinin özeti olduğunu söyledi. Kurtulmuş, yerel seçimde partiyi temsil edecek adaylar içinse, “Tevazu sahibi, alçak gönüllü, samimi, adil, çalışkan ve liyakat sahibi olmasına özen gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Merkel için tehlike
çanları
Dünya
Merkel için tehlike çanları
Almanya'nın Bavyera eyaletinde gerçekleşen seçimlerden Angela Merkel'e darbe çıktı. Eyaleti 60 yıldır tek başına yöneten Başbakan Merkel'in kardeş partisi ve ortağı CSU, yüzde 35.5 oy alarak çoğunluğu kaybetti. Sonuçların Şansölye'nin federal hükümetini de sarsması bekleniyor.
Yeni Şafak
Suudi Arabistan konsolosluğunda hareketli dakikalar
Gündem
Suudi Arabistan konsolosluğunda hareketli dakikalar
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda bulunan 9 kişi, sivil plakalı dört araçla binadan çıktı. Bu kişilerden ikisi, 06 AH 5016 ve 34 ADK 536 plakalı iki ayrı araçla saat 22.35'te, üçü de 34 NL 1806 plakalı otomobille saat 22.50'de konsolosluktan ayrıldı. Üç kişinin konsolosluktan çıkarken ellerinde çantalar taşıdığı görüldü.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.