İnanlar İnşaat'a kayyum talebi
Ekonomi
İnanlar İnşaat'a kayyum talebi
Geçtiğimiz sene "iflas ettim" diyerek yurtdışına kaçan İnanar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan için mağdurlar suç duyurusunda bulundu.
Diğer
İflası istenen inşaat devinden ev alanlar ne yapacak?
Ekonomi
İflası istenen inşaat devinden ev alanlar ne yapacak?
İnanlar İnşaat'ın patronu Serdar İnan'ın yaptığı iflas açıklamasının ardından firmadan ev ya da ticari alan alan vatandaşlar ne yapacaklarını tartışıyor. Uzmanlar ise iflası istenen firmadan gayrimenkul alanlar için kritik noktanın fiili tamamlama oranı olduğuna işaret ediyor

Diğer
İnanlar İnşaat iflas bayrağını çekti
Ekonomi
İnanlar İnşaat iflas bayrağını çekti
İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan, 53 yıldır faaliyet gösteren İnanlar İnşaat’ın kapısına kilit vurulduğunu belirterek şirketin iflasını istedi.
IHA
İnanlar İnşaat'ın patronuna suç duyurusu
Ekonomi
İnanlar İnşaat'ın patronuna suç duyurusu
İflasını isteyen İnanlar İnşaat’a ait Çekmeköy Terrace Koru sitesinden aldıkları evlerde dolandırıldıklarını iddia eden 16 kişi, nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundu. Yurtdışında olduğu bilinen İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan hakkında da kırmızı bültenle arama kararı çıkarılması istendi.
Diğer
Kamuda görevden alınanların sayısı 70 bine yaklaştı!
Kamuda görevden alınanların sayısı 70 bine yaklaştı!
FETÖ'nün darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda 69 bin 779 kamu çalışanı görevden uzaklaştırıldı. Ekonomiyle ilgili kurum ve kuruluşlarda 15 Temmuz'dan bugüne kadar 6 bin 172 personel açığa alındı. YÖK'te, devlet üniversitelerinde 440'ı profesör, 525'i doçent, 654'ü yardımcı doçent olmak üzere toplam 2 bin 239 akademik personel ile 654 idari personel, vakıf üniversitelerinde ise 79'u akademik, 18'i idari olmak üzere toplam 97 personel hakkında işlem başlatıldı. Kalkınma Bakanlığında açığa alınan personel sayısı 97'ye çıktı. Türkiye Kalkınma Bankasında da 10 kişi görevinden alındı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıyla bağlı kurumlarında 673 kişi açığa alınırken, bugün itibarıyla 706 kişi daha alınarak toplam bin 379 çalışan görevinden uzaklaştırıldı- Sağlık Bakanlığında 115'i yönetici, bin 504'ü hekim 5 bin 581 personel görevinden uzaklaştırıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında bin 180, Gümrük ve Ticaret Bakanlığında 184, Maliye Bakanlığında bin 500, BDDK'da 86, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında 300, EPDK'da 25, BIST'te 51 ve SPK'da da 36 kişi açığa alındı.
AA
Mario'nun sandığı evine döndü
Hayat
Mario'nun sandığı evine döndü
İstanbul'da doğan ve 6 yaşındayken Fransa'ya göç eden Mario Prassinos, doğumunun 100. yılında, Pera'ya geri döndü. Pera Müzesi'nde açılan "Bir Sanatçının İzinde" sergisiyle birlikte sanatçının serüvenine tanık olduk... Küratör Seza Sinanlar Uslu, Türkiye için saklı kalmış Prassinos hakkında, "Kesinlikle bulunmayı isteyen birisiydi" diyor.
Yeni Şafak
KHK ile görevden alınanların sayısı - 2 Eylül 2016  yeni KHK kararları
KHK ile görevden alınanların sayısı - 2 Eylül 2016 yeni KHK kararları
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden alınanların sayısını haberimizden görebilirsiniz. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik, bakanlıklar ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi, görevlerinden çıkarıldı.​ İşte 2 Eylül 2016 KHK kararları ve detaylı bilgiler.
Diğer
Rekabet Kurulu'ndan 3. havalimanı kararı
Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan 3. havalimanı kararı
Cengiz İnşaat, Mapa İnşaat, Limak İnşaat, Kolin İnşaat ve Kalyon İnşaat Ortak Girişim Grubu'nun İstanbul 3. Havalimanı'nda hizmet vermek üzere 4 yeni ortak girişim grubu kurması işlemine menfi tespit belgesi verilmesi kararlaştırıldı.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.