Influencer nedir, nasıl olunur? Influencer ne demek?
Özgün Haberler
Influencer nedir, nasıl olunur? Influencer ne demek?
Son zamanlarda popüler olan ve sıklıkla duyduğumuz 'Influencer' kelimesi birçok kişinin gündeminde. Sosyal medyanın hayatımızda büyük bir önem kazanması bu kelimenin kullanımı arttırmış durumda. Adeta bir meslek haline gelen ve birçok kişinin emek verdiği, hayal ettiği 'Influencer' olma ile ilgili çok fazla soru mevcut. Peki, Influencer nedir, nasıl olunur? Influencer ne demek? İşte haberimizin detayları sizlerle...
Yeni Şafak
İnfluencer ne demek? İnfluencer nasıl olunur?
Özgün Haberler
İnfluencer ne demek? İnfluencer nasıl olunur?
Son zamanların en popüler mesleği ya da para kazanma yolu olan Influencer nedir merak ediliyor. Influencer, sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile birlikte dijitalleşen hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Özellikle sosyal medyayı yakından takip edenlerin bilgi sahibi olduğu ve karşılaştıkları Influencer ile detaylar araştırılıyor. Influencer ne demek? Influencer nasıl olur, Influenerlar nasıl para kazanıyor? İşte merak edilen bu soruların yanıtı..
Yeni Şafak
Influencer marketing alanında 38 milyon fenomen
Yaşar Süngü
Influencer marketing alanında 38 milyon fenomen
10 yıldır var olan bu sektörü, Covid-19 ile beraber dünyanın eve kapanması sürecinde sosyal medyaya olan ilgilinin yüzde 70 oranında artması ve kişilerin dünya genelinde ortalama 6 saatini internette geçirmesiyle daha yakından tanıdık.Verilere göre; influencer marketing sektörü dünya genelinde son 5 yılda 6 kat büyüdü ve 10 milyar dolarlık hacme ulaştı. Uzmanlara göre, sektör online hayatın hızlanarak devam ettiği 2021 yılında da yükselişini sürdürerek, 15 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacak.Etki...
İştah açan tabaklar
Hayat
İştah açan tabaklar
Kızına yemek yedirmek için tasarlamaya başladığı tabaklar sayesinde sosyal medyada yüz binlerce takipçiye ulaşan influencer Lee Samantha, yenilebilir malzemelerden sanat eseri oluşturuyor.
Yeni Şafak
Çinli İnfluencer’ların enkaz akımı!
Dünya
Çinli İnfluencer’ların enkaz akımı!
Çinli İnfluencer’ların yeni akımı, bombalanmış gibi görünen sözde ‘Suriye tarzı’ kafelere gidip fotoğraf paylaşmak. Savaştan harap olmuş gibi dekore edilen kafeler, kırık saat, telefon gibi ev eşyalarıyla tasarlanıyor. Shandong’daki mekanın sahibi, bu terimin havalı fotoğraflar çekmeye istekli müşterileri çektiğini söylüyor.
Yeni Şafak
Mutfakta ünlü biri var
Hayat
Mutfakta ünlü biri var
Kızına yemek yedirmek için tasarlamaya başladığı tabaklar sayesinde sosyal medyada bir milyonu aşkın takipçiye ulaşan influencer Lee Samantha, yenilebilir malzemelerden sanat eseri oluşturuyor. Dünya çapında tanınan bir fenomen olmasına rağmen bunun hayatını etkilemediğini söyleyen Samantha, “Yapmış olduğum tabaklar sayesinde insanları etkileyip onlara ulaştığımı görünce kendime olan özgüvenim arttı” diyor
Yeni Şafak
500 milyon kişi İstanbul’u izledi
Hayat
500 milyon kişi İstanbul’u izledi
INFLOW Global Summit’18 kapsamında 30’dan fazla ülkeden 100’e yakın yabancı influencer İstanbul’a geldi. Influencer’lar tarafından yapılan sosyal medya paylaşımları aracılığıyla tüm dünyada yaklaşık 500 milyon kişi İstanbul paylaşımlarını gördü. Takipçileronların İstanbul deneyimlerinisosyal medyada konuştu.
Yeni Şafak
'Influencer'ların reklamlarını yapay zeka denetleyecek
Teknoloji
'Influencer'ların reklamlarını yapay zeka denetleyecek
Reklam sektörü, "influencer"lar tarafından yapılan reklam faaliyetlerinin denetlenmesi ve bu kişilerin doğru bilgilendirilmesi amacıyla Sosyal Medya Reklamlarının Taranması Projesi'ni hayata geçirecek. Projeyle influencer reklamları yapay zeka kullanılarak taranacak. Reklamverenler Derneği ve Dijital Pazarlama İletişim Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Pura, "Başta yasal düzenlemeler olmak üzere öz denetim esaslarına uygunluk hızlı ve kolay biçimde takip edilecek, yanıltıcılıkla ilgili gerekli aksiyonlar zamanında alınacak ve tüketicilerin yanıltılmasının önüne geçilecek" dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.