Brexit KKTC’ye nefes aldıracak
Ekonomi
Brexit KKTC’ye nefes aldıracak
Kıbrıs’ın garantör ülkelerinden biri olan İngiltere’nin Brexit ile AB’den ayrılması Ada’da dengeleri değiştirecek. Prof. Dr. Erhan Arıklı’ya göre KKTC’nin uluslararası ambargoları aşabilecek fırsatlar önüne çıkacak. İngilizler Ercan’a direk uçuş gerçekleştirebilir ve geçmişte olduğu gibi narenciye alımlarına her an başlayabilir.
Yeni Şafak
İngiltere'de sanayi üretimi Temmuz'da düştü
Ekonomi
İngiltere'de sanayi üretimi Temmuz'da düştü
İngiltere'de sanayi üretimi Temmuz'da artış beklentilerin aksine %0.4 düştü
Reuters
Küresel piyasalar AB’ye odaklandı
Ekonomi
Küresel piyasalar AB’ye odaklandı
İngiltere'deki referandum, ECB'nin yargılanması ve İspanya'daki erken seçimler nedeniyle küresel piyasaların bu hafta gözü Avrupa'da olacak. Gelişmeler piyasaları tedirgin etmeye yetiyor. Nitekim, önceki gün AB'de kalma taraftarlarının önde olduğu anketin açıklanmasıyla altın son 6 ayın en düşük seviyesini gördü.
Yeni Şafak
Hatırlıyamıyorsanız gözlerinizi kapatın!
Hayat
Hatırlıyamıyorsanız gözlerinizi kapatın!
Gözleri kapamanın hatırlamaya yardımcı olabildiği belirlendi. İngiltere'deki Surrey Üniversitesi'nden bilim adamlarının araştırması, hatırlamak için gözlerini kapatanların hafıza testinde kapatmayanlara göre yüzde 23 daha başarılı olduğunu gösterdi.
AA
ABD'den sonra İngiltere de Büyükelçiliği kapattı
Dünya
ABD'den sonra İngiltere de Büyükelçiliği kapattı
İngiltere, güvenlik gerekçesiyle Sana Büyükelçiliği'ndeki çalışmalarını geçici olarak askıya alarak, çalışanlarını geri çekti. ABD de, dün Sana'daki büyükelçiliğini kapattığını duyurmuş, diplomatik işlemlerin Türkiye ve Cezayir Büyükelçilikleri kanalıyla yürütüleceğini duyurmuştu.
AA
İngiltere bu reklamla karıştı
İngiltere bu reklamla karıştı
30 saniyelik bir reklam filmi İngiltere'yi karıştırdı. Tıpkı bir insan gibi hareket eden robotların fonksiyonlarının anlatıldığı reklam filminde robotları üreten şirketin binlerce kez aranması gerçeği ortaya çıkardı. Reklam filmi gerçek değil, bir diziden alıntıydı. Reklam; İngiliz TV kanalı Channel 4'te başlayacak olan Humans adlı dizinin tanıtım kampanyasının bir parçasıydı. Reklamda Sally isimli insana benzeyen bir robot tanıtılıyor. "Sally ailenizin bir parçası, düşündüğünüzden çok daha yetenekli, bir arkadaş gibi, size değer veriyor, sizi önemsiyor, size bazı şeyleri öğretiyor." gibi ifadeler kullanılıyor.


Yeni Şafak
İngiltere'de İslam karşıtı gösteri düzenlendi
İngiltere'de İslam karşıtı gösteri düzenlendi
İslam karşıtı Avrupa'daki Pegida hareketi, İngiltere'nin Birmingham'da yaklaşık 200 kişinin katıldığı bir protesto düzenledi. Protestoyu İngiltere'de aşırı sağcı grup EDL ( İngiltere Savunma Ligi)'nin eski lideri Tommy Robinson organize etti. 2014 yılında Almanya'da kurulan Pegida, İslam karşıtı, aşırı sağcı bir hareket olarak, Batı'nın İslamlaştırılmasına karşı çıkarak, Avrupa'da Müslümanlara karşı daha baskıcı kurallar uygulanmasını talep ediyor.
DHA
Son 10 yılını unuttu
Hayat
Son 10 yılını unuttu
İngiltere'de yaşayan William adında bir adam 2005 yılında dişi için kanal tedavisi yaptırdı. Ancak uyandıktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı çünkü William, sadece o güne kadar yaşadıklarını hatırlıyor, 2005'ten sonraki yaşamının ise sadece son 90 dakikasını aklında tutabiliyor. Uzmanlar ise 48 yaşındaki adamın amnezi geçirdiğini düşünüyor.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.