Türkiye'nin 'uzaktan kumandalı piyadeleri' geliyor
Ekonomi
Türkiye'nin 'uzaktan kumandalı piyadeleri' geliyor
Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen çalışmalarla bir dizi insansız kara aracı geliştirilerek güvenlik güçlerinin kullanımına sunulacak. 1 kilogramdan hafif, atılabilir insansız araçlar toprak yol, oyuk, mağara, bina içi ortamlarda ilerleyerek keşif ve gözetleme yapabilecek. Orta sınıf araçlar 500 metre uzaktan kontrol edilebilecek, hendek aşabilecek, değişik çapta silah sistemleriyle donatılabilecek. Envanterde bulunan taktik tekerlekli ve paletli kara araçları insansızlaştırılacak, insansızlaştırma kiti ve bu kitin uygulanabileceği asgari araç özellikleri belirlenecek.
AA
Seksen yılda devr-i Türkiye
Hayat
Seksen yılda devr-i Türkiye
İstanbul Modern'in yeni sergisi 'İnsan İnsanı Çekermiş', cumhuriyetin ilk yıllarını belgeleyen fotoğrafçı Othmar Pferschy'den günümüze uzanıyor. 80 fotoğrafçının yer aldığı sergide Türkiye'nin 80 yıllık serüvenini görmek mümkün.
Yeni Şafak
İnsan kaçakçılığı operasyonu: 20 gözaltı
Gündem
İnsan kaçakçılığı operasyonu: 20 gözaltı
Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, örgütlü halde göçmen kaçakçılığı yapmak suçuyla ilgili 17 Şubat Salı günü İstanbul, Aydın ve Ankara'da eş zamanlı operasyon yapıldı.
DHA
İnsan antikoru üretecekler
Hayat
İnsan antikoru üretecekler
Dünya ilaç sektöründe her geçen yıl pazar payını artıran biyoteknolojik ilaçlar hakkında çalışma başlatan TÜBİTAK MAM, yeni ilaç geliştirmek için fiyatı milyar doları bulan tamamen insan antikoru tabanlı ilaç üreten bir transgenik fare platformunu hayata geçirecek.
AA
İran insan ticaretinin kaynağı
Dünya
İran insan ticaretinin kaynağı
İran'ın insan ticaretini önlemeye dönük yeterli çabayı göstermediği gibi istismara uğrayan mağdurlara bedel ödetmeye devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 2015 İnsan Ticareti Raporu'nda İran'ın insan ticareti konusunda kaynak olduğu belirtilirken insan tacirlerinin 2013'te İranlı kadın ve kızları Kürdistan bölgesinde fuhuşa zorladıkları açıklandı.
AA
İnsan yüzlü örümcek Osmaniye’de ortaya çıktı
Hayat
İnsan yüzlü örümcek Osmaniye’de ortaya çıktı
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir evin bahçesinde bulunan, insan yüzünü andıran şekliyle yengeç örümceği görenleri şaşırtıyor. Evinin bahçesinde bulduğu "insan yüzlü" örümceği bir kavanoz içerisine koyarak korumaya alan Ahmet Tan, araştırmaları sonrası örümceğin Latince adının "thomisus onustus" olduğunu öğrendi.
IHA
Akil İnsanlar toplanıyor
Gündem
Akil İnsanlar toplanıyor
Akil İnsanlar Heyeti'nden bir grup, Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, sanatçı Kadir İnanır ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan'ın çağrısıyla, bugün İstanbul'da toplanacak.
Yeni Şafak
İHH'dan Yemen'e acil yardım
Dünya
İHH'dan Yemen'e acil yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı'nca iç savaşın devam ettiği Yemen'de bir ayda 6 bin 600 gıda paketi ile 2 bin çocuk maması dağıtıldı. Aden ve Marib bölgesine giden yardım ekipleri, durumun içler acısı olduğunu belirtiyor.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.