Bedevilikten imparatorluğa
Hayat
Bedevilikten imparatorluğa
Ortadoğu ve İslam tarihi uzmanı Bernard Lewis'in Arap tarihinin tefsiri olarak nitelediği kitabı "Tarihte Araplar" Anka Yayınları arasından çıktı.
Yeni Şafak
Almanya’dan Ramazan
düşmanı çağrı
Dünya
Almanya’dan Ramazan düşmanı çağrı
Kız çocuklarına başörtüsü yasağı getirmeye hazırlanan Almanya şimdi de “çocuklara oruç tutturmayın” baskısı yapıyor. Badem Württemberg Eğitim Bakanlığı orucun çocukların başarısını engellediğini iddia ederek ailelere çocuklarına oruç tutturmama çağrısı yaptı.
Yeni Şafak
Kilisede bulamadığım cevapları İslamiyet'te buldum
Hayat
Kilisede bulamadığım cevapları İslamiyet'te buldum
Henüz 19 yaşında Müslüman olan Teksaslı Najla Tammy Kepler, 2005 yılından beri Türkiye’de yaşıyor. Dünyayı değiştirmek, daha iyi bir yer yapmak için düşünen Najla Tammy Kepler, “Kilisede bulamadığım cevapları İslamiyet’te buldum” diyor.
Yeni Şafak
Alimlerin torunları
izlerinden gidiyor
Hayat
Alimlerin torunları izlerinden gidiyor
İslam alimleri, yaşadıkları döneme gerek hayat tarzlarıyla gerekse ilimleriyle damga vurdular. İşte bu alimlerinin torunları da dedelerinin yolunu rehber edindiler. A.Cüneyt Köksal, M. Tahir Büyükkörükçü, Ertuğrul Ökten, Sadullah Yıldız, Fatmanur Babalı ve Şeyma Bulut dedelerini anlattı.
Yeni Şafak
Sinead O’Connor Müslüman oldu
Gündem
Sinead O’Connor Müslüman oldu
ABD’li ünlü sanatçı Sinead O’Connor, İslam dinine geçerek ismini Şüheda olarak değiştirdi. 51 yaşındaki O’Connor İslam’la müşerref olmasını “Tüm kutsal metinler, diğer kutsal metinleri gereksiz kılan İslam’a götürür” sözleriyle anlattı.
Yeni Şafak
10 trilyon dolarlık zekat potansiyeli
Ekonomi
10 trilyon dolarlık zekat potansiyeli
İslam dünyasında 6-10 trilyon dolarlık bir zekat potansiyeli olduğunu belirten SESRIC Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya, zekat sisteminin hakkıyla işletilmesi halinde İslam ülkelerindeki sosyal kalkınmanın hızlanacağını söyledi. Kulaklıkaya, zekatla sosyal yaralarını saran bir toplumun daha hızlı büyüme potansiyeli olacağını ifade etti.
Yeni Şafak
Batı, İslam’ı
kaynağından
öğrenmeli
Gündem
Batı, İslam’ı kaynağından öğrenmeli
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Batı dünyasının İslam’ı kaynağından öğrenmesi ve bugün İslam’ı yanlış uygulayan kişilere bakarak değerlendirmemesi gerektiğini belirtti. Erbaş, “Batı dünyasında İslam’la ilgili araştırmalar, sempozyumlar, konferanslar ve paneller düzenlemeliyiz” dedi.
Yeni Şafak
Kahramanlar imana geldi
Hayat
Kahramanlar imana geldi
ABD’li Marvel şirketi ilk Müslüman kadın kahraman olan Kamala Khan’ı beyazperdeye taşıyacak. Biz de geçmişten günümüze çizgi romanlardaki Müslüman karakterleri sizin için derledik.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.