Oyunlarda İslamofobi
Teknoloji
Oyunlarda İslamofobi
İslam karşıtı olan oyunların paylaşıldığı bir site açıldı. Sitede İslam karşıtı olan oyunlar hakkında bilgiler ve çeşitli materyallere yer veriliyor. Söz konusu site Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıldı.
Yeni Şafak
Kalbinden vurdular
Dünya
Kalbinden vurdular
ABD’de Müslümanlara yönelik İslamofobik cinayetlere biri daha eklendi. Yirmi gün önce Irak’tan Dallas’a gelen 36 yaşındaki Ahmed El Cumayli, ailesiyle yağan karın fotoğrafını çekerken açılan ateş nedeniyle yaralandı. Kalbinden vurulan Cumayli, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Yeni Şafak
Hollanda'da Türklerin partisine ırkçı mektup
Dünya
Hollanda'da Türklerin partisine ırkçı mektup
Hollanda'da, Türklerin kurduğu ve "düşün" anlamına gelen Denk Partisi'ne, İslamofobik ve ırkçı ifadeler içeren mektup gönderildi.
AA
Hollanda'da Türklere tehdit mektubu
Dünya
Hollanda'da Türklere tehdit mektubu
Hollanda'nın Zaandam kentinde Türk ailelerin evine İslamofobik ifadeler içeren tehdit mektubu bırakıldı. Hollanda'da 16 Nisan referandumu öncesinde de Türklere yönelik ciddi bir algı operasyonu yapılmış, sözlü ve fiili saldırılar gerçekleştirilmişti.
AA
Asıl hedef  kadınlar
Hayat
Asıl hedef kadınlar
İngiltere’de nefret suçlarıyla ilgili araştırmalar yapan kuruluşlar ve sivil toplum önderleri, ülkede Müslümanları ve özellikle kadınları hedef alan İslamofobik saldırıların sayısının hızla arttığına dikkati çekti. Britanya Müslüman Konseyi Sözcüsü K
Diğer
Yangına  benzin
Dünya
Yangına benzin
Paris’teki katliamı fırsat bilen ırkçı kesimler İslam’a karşı topyekün saldırıya geçti. Amerikan basını kurbanları, olay yerini ve saldırganları öne çıkarırken Avrupa ve özellikle İngiliz basınının Müslümanları terörle özdeşleştiren İslamofobik bir söylem kullanması dikkat çekti. Hızını alamayan bazı neo-ırkçılar ise sosyal medyada “Bütün Müslümanları Öldürelim!” kampanyası başlattı.
Yeni Şafak
İngiltere'de İslamofobi artıyor
Dünya
İngiltere'de İslamofobi artıyor
İngiltere'de yaşanan son terör saldırılarının ardından yapılan araştırmalarda İslamofobik nefret suçlarında yüzde 464'lük bir artış yaşandığı ortaya çıktı.
AA
Kanada’da nefret dalgası
Dünya
Kanada’da nefret dalgası
Kanada'da, Paris saldırıları sonrası başlayan İslamofobik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Toronto Metrosu'nda seyahat eden iki Müslüman kadın, biri kadın ikisi erkek 3 kişinin saldırısına maruz kaldı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.