'Çalıştıracak işçi bulamıyoruz'
Ekonomi
'Çalıştıracak işçi bulamıyoruz'
TİM Tekstil ve Hammaddeleri Sektör Kurulu Başkanı İsmail Gülle, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısından sonra şirketimizde 46 yeni kişiye istihdam sağladık. Çalışacak insan bulabilsek 46 değil 146 kişi daha alırız. İnanın mal indirecek adam bulamıyoruz. Türkiye ekonomisinin inşaatla büyüme döneminin sonuna gelindi. Sanayiyle büyüyen bir ekonomik modelin doğum sancıları yaşanıyor" dedi.
AA
Birlikte yöneTİM sektörel eşitlik
Ekonomi
Birlikte yöneTİM sektörel eşitlik
TİM Başkanlığı koltuğuna oturan İsmail Gülle, devir teslim töreninde iddialı konuştu. Dengeli yönetim ve sektörel eşitlik yaklaşımını dile getiren Gülle, “7/24 saat hizmet” anlayışıyla Türkiye’yi ihracat hedefine ulaştıracaklarını söyledi. Yönetim ve sistem dönüşümü işareti de veren Gülle, makamda küçülme hizmette büyüme sözü verdi.
Yeni Şafak
Elçiliklerin
ihracat karnesine bakılacak
Ekonomi
Elçiliklerin ihracat karnesine bakılacak
İş dünyası temsilcileri, ihracatta atılım için seferber olacak bin ticari ataşenin, Türkiye’nin dış ticaretini ikiye katlayacağını söyledi. Bütün elçiliklerin, misyon ve temsilciliklerin başarısı, bundan böyle ihracata katkısı üzerinden değerlendirilerek ölçülecek. İş dünyasının diğer bir isteği de elçiliklerin ticaret ve ekonomi diplomasisini beklentileri karşılayacak düzeye getirmesi.
Yeni Şafak
TİM'de devir teslim töreni
Ekonomi
TİM'de devir teslim töreni
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 30 Haziran’da gerçekleştirilen 25. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen İsmail Gülle, görevi Mehmet Büyükekşi’den devraldı.
AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gülle'ye kutlama
Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gülle'ye kutlama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığı'na seçilen İsmail Gülle'yi tebrik etti.
AA
Başkanlık yarışı kızıştı
Ekonomi
Başkanlık yarışı kızıştı
TİM'de yeni başkan 30 Haziran'da yapılacak genel kurulda belli olacak. TİM'de başkanlık için İsmail Gülle, Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki yarışıyor.
Yeni Şafak
Eximbank’a
1 milyarlık fon
Ekonomi
Eximbank’a 1 milyarlık fon
TİM Başkanı İsmail Gülle, Türkiye’nin daha çok ihracata ihtiyacı olduğunu vurguladı. Yaşanan dolar krizine değinen Gülle, “Döviz kurlarının yükseldiği bu dönemde ihracatçımızın yanında olmak adına TİM ve birliklerimizin elindeki 1 milyarlık fonu Eximbank’a kullandırmaya hazırız” dedi.
Yeni Şafak
İhracatta temmuz
rekoru bekleniyor
Ekonomi
İhracatta temmuz rekoru bekleniyor
161,5 milyar dolar olan ihracat rekorunu daha yukarıya çıkaracaklarını dile getiren Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, "Şu anda temmuzda yüzde 20'nin üzerinde bir artışla gidiyoruz. Belki ay sonunda en yüksek temmuz rakamı açıklayacağız" dedi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.