Yeni bir faz
Yeni bir faz
Önce bir örnek…

Bu sabah Cins ofisinin 20'yi aşkın genç misafiri vardı. Mardin Gençlik Merkezi'nin İstanbul gezisi yapan gençleri, dergiyi nasıl çıkardığımız konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere ziyaret ettiler bizi.

Yeni Şafak
Hatem’in atı
Hatem’in atı
Bileni çoktur, anlatanı dahi çoktur. Biz dahi anlatalım isteriz. Anlatalım ki mertliğin ve cömertliğin ne olduğu biline.

Hatem'i bilir misiniz? Hatem-i Tai de derler. Görenin “erkek güzeli” dediği, birinin cömertliğini anlatmak için “Hatem-i Tai kadar cömerttir” denilen, mertliği dillere destan bir adamcık. Cömertliğini anlatmaya kâğıt da yetmez mürekkep de…

Yeni Şafak
Dervişcik ile serhoşcuk
Dervişcik ile serhoşcuk
Bana Sadi anlatıyor, ben de size anlatıyorum. Öyle billahi.

Neresi olsun şehrimiz? Belh olsun yahut Horasan yahut Yezd yahut Urumiye. Vakitlerden yaz, zamanlardan eski bir zaman olsun.

Yeni Şafak
Bağımlılık, mayışıklık, mıymıntılık
Bağımlılık, mayışıklık, mıymıntılık
Oyuncu Ahmet Kural'ın şarkıcı sevgilisi Sıla'yı 45 dakika boyunca aralıksız dövdüğü iddialarını okuyunca “olay kesin sabaha karşı cereyan etmiştir” dedim kendime ve haklı da çıktım. Yine iddiaya göre saat 04.00 civarında yaşanmış olay. Çünkü o esnada “doğru düşünebilen” biri en azından kariyerini falan hesaba katarak bu aptallığı yapmaz. Bu aptallık için mutlaka alkol ve daha fazlası gerekir.


Yeni Şafak
Yunus Emre konuşulacak
Hayat
Yunus Emre konuşulacak
Yeni Şafak Gazetesi yazarı ve şair İsmail Kılıçarslan ve Mehmet Çelik, Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği İslam Şairleri söyleşi dizisinde bu ay Yunus Emre’yi anlatacaklar.
Yeni Şafak
Mevzu çıkarmaya geldik
Hayat
Mevzu çıkarmaya geldik
Albayrak Grubu'nun yeni popüler kültür sanat dergisi Cins'in tanıtım gecesinde kültür sanat camiası buluştu. Genel Yayın Yönetmeni Kılıçarslan, kültürel iktidarın dayatmalarına karşı bir ses olduklarını dile getirdi.
Yeni Şafak
Ketebe Kitaplığı
Hayat
Ketebe Kitaplığı
Öykünün genel eğilimleri Cemal Şakar'ın '40 Soruda Türk Öyküsü' adlı kitabı Ketebe Yayınevi'den çıktı. Yazar öncelikle öyküye dair kavramsal bir çerçeve çizmeye çalışırken, ülkemizde çokça tartışılan ve hala gündeme gelen öykü-hikaye ayrımına değiniy
Yeni Şafak
İslâm Düşünce Enstitüsü ve ihtilâf ahlâkı
İslâm Düşünce Enstitüsü ve ihtilâf ahlâkı
Ankara merkezli olarak kurulan ve bünyesinde son derece heyecan verici işlere imza atılacağını düşündüğüm İslâm Düşünce Enstitüsü projesinin detaylarını dinlemek üzere Mehmet Görmez Hoca'yla bir araya geldim birkaç gün önce.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.