Darbe karşıtı komutanı 'terörist' diye öldürteceklerdi
Gündem
Darbe karşıtı komutanı 'terörist' diye öldürteceklerdi
Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yeni bilgiler elde edildi. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nın sorumluluk bölgesindeki Van, Siirt, Hakkari ve Şırnak'ta darbe hazırlığı yapan FETÖ, buna karşı çıkan Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'i öldürmek için 8 kişilik özel tim görevlendirdiği ortaya çıktı.
IHA
4 yıldıza doğru
Gündem
4 yıldıza doğru
Türk Silahlı Kuvvetleri’nde terfi heyecanı yaşanıyor. Temmuz ayı sonunda toplanması beklenen Yüksek Askeri Şura’da, orgeneralliğe terfi bekleyen isimler arasında Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı komutanı İsmail Metin Temel ile Metin Gürak ve Mehmet Daysal dikkat çekiyor.
Yeni Şafak
Korgeneral Temel darbe girişimi davasında tanıklık yapacak
Gündem
Korgeneral Temel darbe girişimi davasında tanıklık yapacak
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Huduti'nin de bulunduğu 76 sanığın yargılandığı davanın beşinci duruşması yarın görülecek. Duruşmada, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Temel'in tanık olarak dinlenmesi bekleniyor.
AA
PKK ve FETÖ'ye selam durdu
Gündem
PKK ve FETÖ'ye selam durdu
CHP’nin adayı Muharrem İnce, Zeytin Dalı Harekatı’nın komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’i hedef aldı. PKK’nın korkulu rüyası, 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün kendisi için özel suikast timi hazırlattığı Temel için, “Apoletlerini sökeceğim. 30 Ağustos’ta onu emekli edeceğim” diyen İnce, hem PKK’ya hem FETÖ’ye hem de ABD’ye mesaj gönderdi.
Yeni Şafak
Harekat planı 3 ay sürdü
Gündem
Harekat planı 3 ay sürdü
Zeytin Dalı’nın harekat planı 3 ay önce başladı. 2. Ordu Komutanı Korg. İsmail Metin Temel, sık sık sahadaki hazırlıkları kontrol etti. TSK ve ÖSO’nun hazırlıklarıyla birebir ilgilendi. Bu süre içerisinde İHA’lardan görüntü, MİT’ten sinyal ve ÖSO’dan insan istihbaratı toplandı.
Yeni Şafak
Afrin kahramanı orgeneral
Gündem
Afrin kahramanı orgeneral
Başkan Erdoğan başkanlığındaki YAŞ’ta tarihin en az general/amiral terfisi oldu. 9 general/amiral üst rütbeye yükseltildi, 12 general/amiral emekliye sevk edildi. CHP’li İnce’nin, “apoletlerini sökeceğim” sözleriyle tehdit ettiği 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, orgeneralliğe terfi etti.
Yeni Şafak
İsmail Metin Temel yeni rütbelerini aldı
Gündem
İsmail Metin Temel yeni rütbelerini aldı
Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir üst rütbeye terfi eden subay, astsubaylara yeni rütbe işaretleri Genelkurmay Karargahı'nda düzenlenen törenle verildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yüksek Askeri Şura kararları kapsamında orgeneralliğe terfi eden 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel'in rütbe işaretlerini verdi.
AA
Rütbesini
Başkomutan takacak
Gündem
Rütbesini Başkomutan takacak
Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatları’nın komutanı Korg. İsmail Metin Temel’e, orgenerallik rütbesini Cumhurbaşkanı Erdoğan takacak. Erdoğan, bugün Genelkurmay Başkanlığı’nda ‘or’ rütbesine terfi eden iki ismin rütbe takma törenine katılacak. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim sürecinde Temel için “Apoletlerini sökeceğim” demiş ve büyük tepki görmüştü.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.