İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı
Ekonomi
İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı
İstanbul Ticaret Üniversitesi, öğretim görevlisi alım ilanını duyurdu. Üniversite, alımların 25 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlandığını bildirdi.
Yeni Şafak
Haliç'in galipleri Fenerbahçe ve Kadir Has
Spor
Haliç'in galipleri Fenerbahçe ve Kadir Has
Çeşitli üniversitelerin ve kulüp takımlarının mücadele ettiği, Kadir Has Üniversitesi Kürek Yarışları, 6 kulvarlı, bin metrelik parkurda yapılan yarışlarda, tüm kategorilerde alınan derecelere göre yapılan puanlama sonucunda, üniversitelerde Kadir Has Üniversitesi, kulüplerde de Fenerbahçe birinci oldu.
AA
Pandemide aile içi ilişkiler
güçlendi: 
Aileler kız evladı istiyor
Hayat
Pandemide aile içi ilişkiler güçlendi: Aileler kız evladı istiyor
İstanbul Ticaret Üniversitesi ve araştırma şirketi Areda Survey’in iş birliğiyle hazırlanan Türkiye’de Değişen Aile Yapısı araştırması aile yapımızın değiştiğini gösteriyor. Araştırmada katılımcılar üzerinden “Tek bir çocukları olması durumunda bunun kız mı yoksa erkek mi olmasını istersiniz?” sorusuna, gelen cevaplara göre katılımcıların yüzde 56,3’ü tek çocukları olması durumunda bunun kız çocuğu olmasını tercih ederken, erkek çocuk tercih edenler tüm katılımcıların yüzde 43,7’sini oluşturdu.
Yeni Şafak
Araştırma görevlisi alınacak
Ekonomi
Araştırma görevlisi alınacak
İstanbul Ticaret Üniversitesi, 3 araştırma görevlisi alınacağını duyurdu. Üniversite, alımların 20 Ocak'ta Resmi Gazete'de yayımlandığını bildirdi.
Yeni Şafak
Virüs ‘değiştir bu kafayı’ diyor
Yaşar Süngü
Virüs ‘değiştir bu kafayı’ diyor
Ekonomi, siyaset, sağlık, bilim, kültür, iletişim gibi alanlar başta olmak üzere bütün alanlarda ezberler bozuldu ama biz eski ezberler üzerinden virüsle mücadele etmekten vazgeçmiyoruz.Virüs, “değiştir artık bu kafayı diyor” ama biz direniyoruz.Konuşabilseydi insanoğluna şunları söylerdi muhtemelen; Beni bir sen anladın sen de yanlış anladın.Biz eski alışkanlıklarımızda direndikçe, ezber bozmadıkça bu virüs bizi hastanelik edecek, daha çok yaralayacak, daha çok öldürecek.Çin’den yayılan covid1...
Türkiye’de aile kavramı tüm yönleriyle araştırıldı
Hayat
Türkiye’de aile kavramı tüm yönleriyle araştırıldı
Araştırma Şirketi Areda Survey, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin iş birliğiyle Türkiye’de aile yapısının ele alındığı bir çalışmaya imza attı. Araştırmada, “Evlilik ve nikâh durumu, çocuk sahipliği, yaşlı bakımı, aileyi bekleyen tehditler, aileyle ilgili değerler, kadının çalışmasına ilişkin tutumlar, ailenin ekonomik durumu, aileyle ilgili yasalar, aile içi şiddet ve boşanma, iletişim araçlarının aile üzerindeki etkisi ve salgın sürecinde aile” gibi konular masaya yatırıldı.
Yeni Şafak
Aile yapımız zayıfladı
Hayat
Aile yapımız zayıfladı
Areda Survey, Türkiye’de değişen aile yapısını araştırdı. Katılımcıların yüzde 35’i ailenin hâlâ güçlü olduğunu, yüzde 37’si aile yapısının zayıfladığını, yüzde 11,8’i de tamamen çöktüğünü ifade etti. Ailedeki dayanışmanın da azaldığını ortaya koyan araştırmada, katılımcıların yüzde 70,8’i sadece başı sıkıştığında aile bireylerine müracaat ettiğini söyledi.
Yeni Şafak
İstanbul Ticaret Üniversitesi'ne kayıt imkanı
Gündem
İstanbul Ticaret Üniversitesi'ne kayıt imkanı
Yeni dönemde akademik kadrosuna alanın duayeni yeni isimleri dahil eden İstanbul Ticaret Üniversitesi, ek tercih döneminde yeni öğrencileri bekliyor. Ticaret’in burs ve indirim imkanları ek tercih döneminde de geçerli.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.