ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Alışverişe çıkacaklara poşet uyarısı
Ekonomi
Alışverişe çıkacaklara poşet uyarısı
Alışverişlerde kullanılan naylon poşetlerin ücretli verilmesine yönelik çalışmanın gündeme gelmesinin ardından bazı marketler yönetmeliğin yürürlüğe girmesini beklemeden poşetlerden ücret almaya başladı. TESK Başkanı Bendevi Palandöken ise yaptığı açıklama ile vatandaşlara yanlarında alternatif taşıma malzemeleri bulundurmaları yönünde çağrıda bulundu.
AA
'Türkiye ve Japonya arasındaki STA hızlandırıldı'
Ekonomi
'Türkiye ve Japonya arasındaki STA hızlandırıldı'
Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, "Türkiye ve Japonya arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması'nda müzakere görüşmeleri geçen yılın mart ayından itibaren hızlandırıldı. Eylül ayında müzakerelerin 11. tur görüşmeleri düzenlenecek. İki ülke arasında STA'nın olmasını çok istiyorum. Çünkü bu çok önemli bir global strateji. Japonya'nın şu anda Asya Pasifik, Trans-Pasifik Ortaklığı ve AB ülkeleri ile STA'ları var. Türkiye'nin de 27 tane STA'sı var. Eğer biz bağlantı kurarsak iki taraf da bu bağlantıları kullanır. Global açıdan düşünmeliyiz" dedi.
AA
Migros'dan eylem yapan işçilere çağrı
Ekonomi
Migros'dan eylem yapan işçilere çağrı
Migros iflas davası süren Makro Market'ten devraldığı 56 mağaza yüzünden yaşanan işçi eylemlerine ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada konkordato sürecine giren
Makro Market zincirinden alacakları olan işçiler için Migros'un yapacak bir şeyi olmadığına dikkat çekilirken alacaklar için doğru adresin Konkordato masası olduğu ifade edildi.
Diğer
Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan istihdam açıklaması
Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan istihdam açıklaması
Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayii Başkanlığı özel bilgi ve ihtisas gerektiren projeler için Proje Bazlı Sözleşmeli Personel istihdam ettiğini açıkladı.
Yeni Şafak
Afrin’de
fabrika atağı
Dünya
Afrin’de fabrika atağı
Türkiye, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile terörden arındırdığı yerleşim yerlerinin kalkınması için ekonomik uygulamaları hayata geçirdi.
Yeni Şafak
Kayıt dışılığa rehberli
çözüm
Ekonomi
Kayıt dışılığa rehberli çözüm
Yeni Ekonomik Program (YEP) ile kayıtlı istihdamın teşviki kapsamında veri analizleri üzerinden denetim faaliyetleri daha da sıkılaştırılacak. Geçmişte denetimler sonucu kayıt dışı olduğu belirlenen işletmelere yazılan yoğun cezaların yerine; işletmeleri yönlendirici rehberlik ile ticari kayıt içine alma dönemine geçilecek.
Yeni Şafak
Bankaların gözü Hazine’de
Ekonomi
Bankaların gözü Hazine’de
Yüzde 40’a varan yıllık kredi maliyetleri nedeniyle işletmeler ve bireysel müşteriler bankalara uğrayamaz oldu. Para satmakta zorlanacakları bir döneme giren bankaların; reel sektöre kredi vermek yerine ellerindeki mevduatı Hazine kağıtlarında değerlendirmeleri bekleniyor. Bankalar, yüksek faizden para kazanma döneminin kapısını yeniden araladı.
Yeni Şafak
KARDEMİR’e 106 işçi alınacak
Ekonomi
KARDEMİR’e 106 işçi alınacak
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'ndan (KARDEMİR) yapılan açıklamaya göre İŞKUR ile yapılan koordinasyon sonucunda 106 kişiyi firmaya işçi olarak alınacağını açıkladı.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.