4 parti anlaştı: İsim için iki iddia
4 parti anlaştı: İsim için iki iddia
Partilerin ittifak protokolünü Yüksek Seçim Kurulu’na sunacağı son tarih olan 6 Mayıs’a az bir süre kala CHP, İYİ Parti, SP ve DP’nin oluşturacağı ittifak için prensipte anlaşma sağlanırken, detaylar üzerinde son görüşmeler de tamamlanıyor. İttifak ismi için 'demokrasi' veya 'huzur' isimleri öne çıkmış durumda. 4 partinin kurduğu ittifak protokolü yarın 15.00'te genel başkanlar tarafından açıklanacak.
Diğer
HDP’den yeni ittifaklara yeşil ışık
HDP’den yeni ittifaklara yeşil ışık
HDP, ÖSP, Devrimci Demokrat Kürt Derneği (DDKD) ve Azadi Hareketi ile ittifak kurdu. DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, ittifak çalışmalarının sona ermediğini belirterek, bütün parti ve hareketlere kapılarının açık olduğunu ifade etti.
IHA
Seçim diyalektiği
Hayat
Seçim diyalektiği
Türkiye artık ültimatom alan değil, ültimatom veren bir ülkedir. İthal olasılıklar, devşirme dezenformasyonlar artık Türkiye’nin ayağına takılmayacak kadar küçük engellerdir. Bu hakikate hiçbir ülke de mani olamayacaktır. Uluslararası hegemonya bundan böyle hiçbir paraleli bir tehdit aracı olarak kullanarak AKP’yi depolizitasyon ile etkisiz hâle getiremeyecektir.
Diğer
Seçim 2018'de 'ittifak' için en kritik 7 gün!
Seçim 2018'de 'ittifak' için en kritik 7 gün!
16 Nisan'da Anayasa değişikliğini kabul eden Türkiye, düzenlemelerin ardından ilk kez sandık başına gidiyor. 24 Haziran 2018'deki seçimlerin en belirleyici unsuruysa partiler arası kurulan ittifaklar olacak. AK Parti ve MHP 'cumhur ittifakı' çatısı altında bir araya gelirken, diğer partilerin de benzer ittifak formülleri izlemesi bekleniyor. Mart ayında çıkarılan kanun maddesine göre ise tüm ittifak durumlarının bildirilmesi için 7 kritik gün tanınacak.
Yeni Şafak
İşte 26 maddelik seçim ittifakı teklifi
Gündem
İşte 26 maddelik seçim ittifakı teklifi
AK Parti ile MHP arasında yürütülen seçim ittifakı görüşmeleri sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifakın isminin 'Cumhur ittifakı' olduğunu açıkladı. Seçim ittifakı için teklif, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. AK Parti ve MHP temsilcileri, 26 maddelik seçim ittifakı teklifini açıkladı.
Yeni Şafak
34 ülke teröre karşı birleşti
Dünya
34 ülke teröre karşı birleşti
Suudi Arabistan öncülüğünde 34 İslam ülkesi ‘Teröre karşı İslam İttifakı’ adıyla yeni bir koalisyon oluşturdu. Afganistan, Libya, Suriye, Irak ve Mısır’daki “tüm terör gruplarını” hedef alacak olan koalisyona İran ve Irak dahil edilmedi.
Yeni Şafak
Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 56.2
Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 56.2
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyların sayımı sürüyor. 17.00 itibarı ile açılan sandıklardan sonuçlar gelmeye başladı. Cumhur İttifakı'nın oy oranı saat 20.40 itibariyle yüzde 56.2 oranında.
Yeni Şafak
Haberleri bile yok
Dünya
Haberleri bile yok
Riyad’da önceki gün Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan teröre karşı İslam ittifakında listede bulunan Pakistan ve Lübnan’ın konudan bihaber olduğu öğrenildi. Pakistan Dışişleri Bakanlığı’ndan “haberleri şaşkınlıkla karşıladık” açıklaması geldi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.