İşte o Derin Adres!
İşte o Derin Adres!
Anayasa Mahkemesi, HDP’nin kapatılması talebiyle açılan davada iddianameyi kabul etti.*Geçen Perşembe İzmir’de HDPKK’nın İl Başkanlığına giren bir saldırgan, annesinin yerine işe gelen Deniz Poyraz’ı öldürmüştü.Benzerlerini defalarca yaşadığımız işbu derin provokasyon, HDPKK’yı “mağdurmuş gibi” göstermeyi ve “kurtarmayı” hedefledi.“Katil Devlet” bühtanı ile İktidara “Suç Atfetme” kampanyası da peşi sıra geldi.*Evet, provokasyon tutmadı. Bununla birlikte, provokasyonun perde arkasındaki güç odağı...
Beyaz Toros’ları unutmadık
Hayat
Beyaz Toros’ları unutmadık
1990’lı yıllar Doğu ve Güneydoğu’da JİTEM ve faili meçhullerle özdeşleşen ‘beyaz Toros’lar ile anılır. Hiç polise benzemeyen kişilerin, “Polisiz, bizimle Emniyet’e kadar gelmeniz gerekiyor” diyerek beyaz Toros’lara bindirdiği insanlardan bir daha haber alınamadığı hadiseler, faili meçhuller listesine eklendi. Terörle mücadele için kurulan JİTEM, eylemleriyle terörle mücadeleye ciddi zarar verdi.
Yeni Şafak
Celil kod adlı JİTEM'ci mahkemeye çağrılsın hiçbir faili meçhul olay kalmaz
Gündem
Celil kod adlı JİTEM'ci mahkemeye çağrılsın hiçbir faili meçhul olay kalmaz
Musa Anter cinayeti ve JİTEM ana davası dosyalarının birleştirilmesi sonrası görülen davada tanık olarak dinlenen emekli astsubay Hüseyin Oğuz, Musa Anter’in öldürülmesi ve Orhan Miroğlu’nun yaralanması olayını PKK itirafçısı olan ve bir dönem JİTEM’de çalışan Aygan’ın bu olayı kendisine itiraf ettiğini etti. Oğuz, "O dönem Arif Doğan JİTEM’in komutanıydı. ’Celil’ kod adlı şu anda emekli olan A.Ö., JİTEM’in ikinci adamıydı. ’Celil’ kod adlı A.Ö., Mahmut Yıldırım ve Hamit Yıldırım’la bu işi yapmışlar. A.Ö.’nün o dönemdeki bütün pis işlerde parmağı var. Bu adamı mahkemenize çağırın, bildiklerini anlatsın o döneme ait hiçbir faili meçhul olay kalmaz" iddiasında bulundu.
DHA
Dolandırıcı: Beni Genelkurmay Başkanı'na sorun
Gündem
Dolandırıcı: Beni Genelkurmay Başkanı'na sorun
Amasya’da kendisini ‘JİTEM’ci albay’ olarak tanıtıp sorunlarını çözeceğini söylediği 4 kişiden 570 bin lira dolandıran şahıs, sekreter olarak işe aldığı kadınla tartışması sonucu karakolluk oldu. Sekreterinin ifadeleriyle derinleşen sorgusu sonrası 4 kişiyi dolandırdığı saptanan ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Pehlül A., adliyeye götürülürken gazetecilerin “Eski albay mısınız” sorusuna “Genelkurmay Başkanına sorun. Bana niye soruyorsunuz? Jandarma istihbaratım” cevabını verdi.
IHA
FETÖ'nün JİTEM'ine 2. operasyon
Gündem
FETÖ'nün JİTEM'ine 2. operasyon
Cevzet Soysal’ın 1998’de Batman'da kaçırılarak öldürülmesine ilişkin Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, yürütülen soruşturma kapsamında yakalama kararı çıkarılan 12 kişiden 6'sı gözaltına alındı. Soysal'ın infaz emrini veren 1 numaralı şüpheli Fetullah Gülen’in dışındaki 5 kişinin ise firari olduğu belirtiliyor.
Yeni Şafak
Çarpıcı ifade: Onu öldürmek için aralarına sızdım
Gündem
Çarpıcı ifade: Onu öldürmek için aralarına sızdım
Mirzabeyoğlu davasına 28 Şubat'ın jandarma muhbiri olarak İBDA/C'ye sızdığını söyleyen Okan İşgör, "Öldürmek için içlerine sızdım. Ona yakın olmak için birlikte tutuklandık" dedi.
Diğer
Jitem sanıklarının tamamına beraat
Gündem
Jitem sanıklarının tamamına beraat
Cizre'de 1993-1995 yılları arasında meydana gelen 20 faili meçhul cinayettin aydınlanması için başlatılan çalışmalar kapsamında 8 tutuksuz sanığın tüm suçlardan beraatına karar verildi.
IHA
"HDP  Jön Kürtler adına kullanıldı"
Gündem
"HDP Jön Kürtler adına kullanıldı"
TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, "Dün Diyarbakır Cezaevi'nde 17 yaşındaki çocuğa dışkı yedirenler, aynı anda Mamak Cezaevi'nde de Muhsin Yazıcıoğlu'na zulmediyordu. JİTEM, Jön Türkler'in devleti. Şimdi Jön Kürtler adına HDP'nin piyasada nasıl kullanıldığını hep beraber görüyoruz" dedi.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.