Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kadına şiddete sıfır tolerans' mesajı: Yıllardır topyekûn bir mücadele içindeyiz
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kadına şiddete sıfır tolerans' mesajı: Yıllardır topyekûn bir mücadele içindeyiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir'de “Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda” buluşmasına katıldı. AK Parti'nin etkin kadın kolları teşkilatını ilk kuran parti olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kadınların en fazla ilerleme kaydettiği dönem bizimki' ifadelerini kullandı. Kadına karşı şiddete 'sıfır tolerans' dediklerini ve bu sorunla yıllardır topyekûn bir mücadele içerisinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm ilgili kurumlarla bunun üzerine kararlılıkla gittiklerini vurguladı.
AA
Güney Afrika'da gazetecilerin ekipmanı çalındı
Dünya
Güney Afrika'da gazetecilerin ekipmanı çalındı
Güney Afrika'da iki gazeteci çalışma yaparken gaspçıların hedefi oldu. Güney Afrika Ulusal Editörler Forumu: "Güney Afrika gazeteciler için çok tehlikeli bir yer haline geliyor" dedi.
AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Bağımsızlık Günü'nü kutladı
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Bağımsızlık Günü'nü kutladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan Bağımsızlık Günü'nü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kutladı. Paylaşımında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile fotoğrafına yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aydınlığı aydınlığımız, sevinci sevincimiz, azadlığı azadlığımız, kaderi kaderimiz, kederi kederimiz Can Azerbaycan’ın 18 Ekim Bağımsızlık Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum" dedi.
Yeni Şafak
Kademe’den
sıfır atık daveti
Ekonomi
Kademe’den sıfır atık daveti
Ülkemizde israfa karşı 2019 yılında harekete geçen Kademe A.Ş. yerli ve milli kaynaklarla israfı azaltmaya yönelik çalışmalarını hızla sürdürüyor.
Yeni Şafak
Kademe Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı 'Sıfır Atık'a davet etti
Ekonomi
Kademe Dünya Gıda Günü’nde israfa karşı 'Sıfır Atık'a davet etti
Kademe A.Ş. Dünya Gıda Günü’nde, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya en aza indirilmesini, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan “Sıfır Atık” projesine davet ediyor.
IHA
Çabuk herkes işini gücünü bırakıp buraya baksın!
Çabuk herkes işini gücünü bırakıp buraya baksın!
Yazının başlığını sosyal medyadaki absürt etkileşim çağrısından esinlenerek attım. Çünkü gerçekten işimizi bırakıp çözmemiz gereken mühim bir mesele var. Gazeteciliğe yeni başladığım yıllardı. Hapis cezası alan, yani suçu kesinleşen bir katilin adını kodlamadan yazdığım ve fotoğrafı haberimde buzlanmadan kullanıldığı için savcılığa çağrılmıştım. Katil, cinayeti işlerken 18 yaşından küçük ve haliyle çocuk sayıldığı için basın savcısına ifade verecektim. Savcı, Basın Kanunu’na göre suç işlediğimi ...
Mutluluğu yanlış yerde aramayın
Hayat
Mutluluğu yanlış yerde aramayın
Bugün Dünya Ruh Sağlığı Günü Psikiyatrist Prof. Dr. Yavuz Selvi, “Topraktan ve gökyüzünden uzaklaşmak insana iyi gelmedi” diyor ve ekliyor “Sosyal destek ve doğal bir yaşam arayışı sağlığımızı korumamıza ve güçlendirmemize yardımcı olacaktır.”
Yeni Şafak
Mehmetçik Barış Pınarı bölgesinde 'Pınar' bebeğin doğum gününü kutladı
Gündem
Mehmetçik Barış Pınarı bölgesinde 'Pınar' bebeğin doğum gününü kutladı
Suriye'de görev yapan Mehmetçik, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde doğumuna vesile olduğu Pınar isimli bebeğe, harekatın 2. yılında doğum günü kutlaması yaptı.

Barış Pınarı Harekatı'yla terörden temizlenen Tel Abyad ilçesinde görev yapan Türk askeri, 25 Ekim 2019'da zırhlı personel taşıyıcı ile Suriye'den Akçakale Devlet Hastanesine ulaştırarak sağlıklı doğum yapmasını sağladığı Suriyeli anne ile Pınar adı verilen bebeğini unutmadı. Mehmetçik, Barış Pınarı Harekatı'nın 2. yılı münasebetiyle Pınar bebeği, Sluk beldesindeki evinde ziyaret ederek doğum günü kutlaması düzenledi.

'Barışın bebeği, umudun simgesi' minik Pınar, Türk doktorlar tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Doğum günü için yaş pasta kesilirken bebeğe ve kardeşlerine çeşitli hediyeler verildi.

Tel Abyadlı baba Ali Halil, 2 yıl önce dünyaya gelen minik kızının hikayesini anlattı.
Halil, 25 Ekim 2019'da eşinin doğum sancılarının artması ve doğum için cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulması üzerine, ilçede görev yapan Türk askerlerinden yardım istediğini anlattı. Bebeğine Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı 'Pınar' adını verdiğini söyleyen Halil, 'O günden bu yana Türk askeri bizi hiç yalnız bırakmadı. Her zaman iletişim halindeyiz. Sürekli uğrayıp halimizi hatırımızı soruyorlar.' dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.