ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Büyük göç için
herşey tamam
Ekonomi
Büyük göç için herşey tamam
Yeni Havalimanı’na taşınma için 9 bin kişi ve 10 gerçek uçak ile deneme yapılacak. Bütün hazırlıkların tamamlandığı asıl operasyon öncesinde bir ay içinde 3 deneme gerçekleştireceklerini dile getiren İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu, 29 Ekim’deki açılışın ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.
Yeni Şafak
Yeni Havalimanı'nın ismi hakkında İGA'dan açıklama
Ekonomi
Yeni Havalimanı'nın ismi hakkında İGA'dan açıklama
Yeni Havalimanı'nın ismiyle ilgili son günlerde yaşanan tartışmaların ardından, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu bir açıklama yaptı. Samsunlu, düzenlenen basın toplantısında, ismin dünya genelinde yaptıkları araştırma çalışmaları ve ilgili mercilerle yapılacak değerlendirme sonrası belli olacağını belirtti.
AA
Altmış güzel
insanı yeniden
hatırlama vakti
Hayat
Altmış güzel insanı yeniden hatırlama vakti
Portre yazmak zor zanaat vesselam. Hilmi Yavuz’un tabiriyle “Yakup Kadri kadar müstehzi, Yusuf Ziya kadar acımasız, Yahya Kemal kadar doğrucu” olmak iktiza eder portre yazarken. Avni Özgürel de yılların gazetecilik ve yazarlık deneyimiyle hayatına dokunan insanları kaleme alıyor. Ketebe Yayınları’ndan eylül ayında çıkan ve Avni Özgürel’in kaleme aldığı Unutulmayan Portreler, 60 portreyi okuyucusuna sunuyor.
Yeni Şafak
Hedef 1,2 milyon kişiye istihdam
Ekonomi
Hedef 1,2 milyon kişiye istihdam
İŞKUR’un işbaşı eğitim programları artarak sürüyor. Philip Morris/Sabancı tarafından gerçekleştirilen Phide programının mezuniyet töreninde konuşan İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak, “Hedefimiz 1 milyon 250 bin kişinin istihdam edilmesi” dedi.
Yeni Şafak
Fabrikalarla yarışıyor: Günde 5 ton salça üretiyor
Ekonomi
Fabrikalarla yarışıyor: Günde 5 ton salça üretiyor
Balıkesir'in Gönen ilçesinde imal edilen yerli makine, günde 5 ton domatesi salçaya dönüştürüyor. Gönen'de dede mesleği olan maşınga imalatını ile geçimini sağlamaya çalışan Kadri Bayar, günümüzde maşıngaya rağbet kalmayınca mesleği bıraktı.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.