ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Mersin’de sanata engel yok
Gündem
Mersin’de sanata engel yok
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından dünyanın ilk engelsiz sanat festivali olma özelliği taşıyan ‘Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’nin tanıtımı için basın toplantısı düzenlendi.
Yeni Şafak
Şifa dağıtan kick boksçu
Hayat
Şifa dağıtan kick boksçu
Hemşire ve kick boksçu Duygu Turan, bir yandan hastalara şifa dağıtıyor, diğer yandan ringlerde mücadele veriyor. Milli sporcu Duygu Turan, ''Hem kick boks hem de kendi mesleğim yorucu bir meslek. Hemşireliği de kick boksu da çok seviyorum. Ülkeme başarılar kazandırmak benim için çok önemli ve gurur verici bir durum" dedi.
AA
Erdoğan: Reformlara imza atmak cesaret işidir
Gündem
Erdoğan: Reformlara imza atmak cesaret işidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabataş Lisesi'nde 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Eğitim gibi vatandaşın hayatını doğrudan ilgilendiren konularda reformlara imza atmak sadece vizyon değil, aynı zamanda cesaret işidir. Diğer meselelerde olduğu gibi eğitim meselesinde de asla 'böyle gelmiş böyle gider' kolaycılığına kapılmadık" dedi.
AA
Bu telefonlar ahşaptan
Hayat
Bu telefonlar ahşaptan
Bursa’da ahşabı keserek sanat eseri gibi ev telefonları yapan ustanın ürünleri görenleri kendine hayran bırakıyor. Kıl testereyle ahşabı keserek yaptığı ev telefonlarını satan usta Ali Kalktı, "Telefonlarım büyük ilgi görüyor. Bir telefonu 20 günde ince ince işleyerek bitiriyorum. Telefonları bin 500 ile 2 bin lira arasında değişen fiyatlarla satıyorum" dedi.
IHA
Geçmiş ile gelecek arasında
Geçmiş ile gelecek arasında
Kafes kuşlarına biraz merakı olanlar iyi bilir. Kuş, mesela kanarya, dünyaya gözlerini kafeste açmış, orada büyümüştür. Onu odada serbest bıraktığınız vakit panikler, bir an önce kafese geri dönmeye çalışır. Ona göre kafesin içi güvenli, dışı tehlikelidir.
Yeni Şafak
Evrensel edebiyat ‘derin akıntı’da
Hayat
Evrensel edebiyat ‘derin akıntı’da
Usta yazar Hüseyin Su, yeni kitabı İçkanama’yı okurla buluşturdu. Yeni kitabı ve Türk öykücülüğü ekseninde konuştuğumuz Su, “Edebiyat eserlerini evrenselliğe ulaştıran, insanîlikle sanatın buluştuğu derin akıntıdır” diyor.
Yeni Şafak
Tanesi 65 kuruştan dünyaya satacak
Ekonomi
Tanesi 65 kuruştan dünyaya satacak
Antalya’da girişimci Selami Gökgöl, istilalarıyla tarım alanlarına zarar veren çekirge türlerinden birini gelir kapısı haline getirdi. Yılda 1 milyon çekirge üreten Gökgöl, Avrupa ülkelerinin yanı sıra Afrika ülkelerine de ihracata hazırlanıyor. Selami Gökgöl, olgun çekirgeleri 65, küçük çekirgeleri 37 kuruştan satıyor.
IHA
Tesisatçı hırsızdan garip savunma: Şeytana uydum
Gündem
Tesisatçı hırsızdan garip savunma: Şeytana uydum
Adana'da su tesisatçısı olarak çalışan bir kişi, tamir için gittiği evin sahibinin pırlanta işlemeli altın tespihini ve 2 yüzüğünü çaldı. Polis ekiplerinin operasyonuyla yakalanan hırsız, "Bir anlık gaflete daldım, şeytana uydum" savunmasında bulundu.
DHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.