Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İlginç araştırma: Psikopatlar kahvelerini sade içiyor
Hayat
İlginç araştırma: Psikopatlar kahvelerini sade içiyor
Yapılan yeni bir araştırma, kahveyi sütsüz ve şekersiz içmeyi tercih edenlerin psikopat olabileceğini ortaya koydu. Avusturya'daki Innsbruck Üniversitesi araştırmacıları tarafından yürütülen çalışmada binden fazla yetişkin incelendi. Sonuçlara bakıldığında sert tatların tercih etmenin psikopatik davranışıyla ilişkili olduğu tespit edildi.
Diğer
ABD'lilere Türk kahvesini tanıtıyorlar
Hayat
ABD'lilere Türk kahvesini tanıtıyorlar
Bir grup gönüllü tarafından Türk kültürünün zenginliğini anlatmak amacıyla başlatılan "Gezici Türk Kahvesi Projesi" kapsamında ABD'lilere bedava Türk kahvesi ikram ediliyor. Projenin amacı Türk kültürünü ABD'ye aktarmak ve kahve seven iki toplumu birbirine yakınlaştırmak.
AA
Kahveye kafein ayarı
Hayat
Kahveye kafein ayarı
Türk Gıda Kodeksi Kahve ve Kahve Ekstraktları Tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.Tebliğde, "kafeinsiz çiğ çekirdek kahve", kafein miktarı kuru maddede ağırlıkça yüzde 0,1'i geçmeyen kahve olarak tanımlandı. Yani artık içerdiği kahvenin kafein oranı belirlenen sınırların altında kalırsa "kafeinsiz" olarak adlandırılacak.
AA
Anne adaylarına kahve uyarısı
Hayat
Anne adaylarına kahve uyarısı
Uzmanlar, anne adaylarını ve sigara kullananları aşırı kahve tüketimine karşı uyarıyor. Anne adaylarında fazla kahve tüketiminin anne karnındaki çocuğun gelişimini olumsuz etkilediği ve sigara içenlerde de fazla kafein nedeniyle vücudun strese girebildiği bildirildi.
IHA
Onun da kahvesi yapıldı
Hayat
Onun da kahvesi yapıldı
Malatya Kayısı Araştırma İstasyonu Müdürlüğünde yürütülen proje kapsamında, kayısı çekirdeğinden deneme amacıyla kahve üretildi. Kayısı çekirdekleri ezilip macun haline getirilerek elde edilen kahve, tiryakilere yeni bir alternatif sunuyor.
AA
2050'de kahve olmayabilir
Hayat
2050'de kahve olmayabilir
Günümüz insanı için bir ihtiyaçtan ziyade rutin haline gelen kahve, markası ve çeşidine göre sosyoekonomik kültürün de bir göstergesi. Son yıllarda aşırı tüketim ile neredeyse bağımlı hale gelen tüketicilere kötü bir haber var. Dünya üzerinde bulunan kahve türlerinin yüzde 60'ının nesli tükenme riski ile karşı karşıya.
Yeni Şafak
Fatih'te kahvehaneye saldırı kamerada
Fatih'te kahvehaneye saldırı kamerada
Fatih'te bir kahvehaneye düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi hafif şekilde yaralandı. Saldırı anı bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.
DHA
Kahve sarayda Türk oldu
Hayat
Kahve sarayda Türk oldu
Etiyopya, Guatemala, Yemen, Brezilya gibi bir çok ülkede üretimi yapılan kahve 1500’lü yıllarda İstanbul’a geldi. Anayurdu Afrika olan bu bitkinin içeceği bir halkın adını aldı ve kahve Osmanlı sarayında “Türk kahvesi” oldu.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.