Kantinlerdeki ürünlere 'Okul Gıdası' logosu geliyor
Ekonomi
Kantinlerdeki ürünlere 'Okul Gıdası' logosu geliyor
Okul kantinlerinde yeni bir dönem başlıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli okul kantinlerinde satılan ürünlerde 'Okul Gıdası' logosunun kullanılacağını açıkladı. Yeni düzenleme gelecek öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlayacak.
Yeni Şafak
Sadece şartları taşıyan gıdalar okullarda satılabilecek
Hayat
Sadece şartları taşıyan gıdalar okullarda satılabilecek

Üç bakanlık 'Okul Kantinlerinde Satışa Sunulacak Gıdalar ve Bu Gıdalarda Kullanılacak Logo Uygulamasına İlişkin İş Birliği Protokolü' imzaladı. Bundan böyle, sadece protokolde belirlenen şartları taşıyan gıdalar okullarda satılabilecek. Anne ve babalar, okul ortamında faydası şüpheli gıdaların çocukların erişimine açık olmayacağını bilecek ve çocuklarını bu ortama daha rahat teslim edecek.

IHA
Kantinciler Odası’nda
milyonlar buhar oldu
Gündem
Kantinciler Odası’nda milyonlar buhar oldu
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından denetlenen İstanbul Kantinciler Odası’ndaki büyük vurgun ortaya çıktı. Akrabalarına sahte kurs bitirme belgesi temin ettiği belirlenen Oda Başkanı Vahap Osmanoğlu’nun, 5 kez zimmet suçu işlediği ve Oda’da kaydı tutulmayan milyonlarca liranın kayıp olduğu belirlendi.
Yeni Şafak
YSK seçim günü kapalı olacak mekanları belirledi
YSK seçim günü kapalı olacak mekanları belirledi
Yüksek Seçim Kurulu, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde çay bahçelerinin oy verme günü kapalı olması gerektiğine karar verdi. Karar verilirken, "Oy verme günü, bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalır. Eğlence yeri niteliğini haiz lokantalarda yalnız yemek verilir" hükmünün esas alındığı öğrenildi. Peki, 24 Haziran seçim günü hangi mekanlar kapalı olacak, seçim gününde internet cafeler açılacak mı, seçim günü restoranlar açık olacak mı, oy vermeye gidilecek okulların kantinleri çalışacak mı? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde...
AA
Okul kantinlerine üç koldan denetim
Ekonomi
Okul kantinlerine üç koldan denetim
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçen eğitim-öğretim dönemi ve yaz tatilinde okul kantinlerine yönelik 46 bin 663 denetim gerçekleştirildiğini, mevzuata uygun olmayanlara toplam 231 bin 867 lira idari para cezası uygulandığını belirterek, yeni dönemde de denetimlerin yoğun bir şekilde devam edileceğini bildirdi.
AA
Antalya'daki yolsuzluk operasyonu
Antalya'daki yolsuzluk operasyonu
Gözaltına alınan 80 kişiden 4'ü emniyette ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı
Diğer
MEB'den kantinlere ayar: Gofret çikolata yok
Gündem
MEB'den kantinlere ayar: Gofret çikolata yok
Okullarda satışı yapılacak gıda ve içeceklerin kriterleri yeniden belirlendi. 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren kantinlerde birçok yiyecek ve içecek yer almayacak. Düzenlemeye göre öğrencilerin en çok rağbet ettikleri kızartma, cips, çikolata, gofret, şeker, kek ve tatlandırıcılı içecek gibi ürünlerin yerine; taze meyve-sebze, kuruyemiş, haşlanmış yumurta, tam buğday ekmeği satılacak.
IHA
Cezaevi kantinini soydular
Gündem
Cezaevi kantinini soydular
Antalya'da cezaevinin halka açık bölümündeki kantinin demir parmaklıklarını açan kimliği belirsiz kişiler, sigara çaldı.
DHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.