ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Hatıratlar 
bize ne söyler?
Hayat
Hatıratlar bize ne söyler?
Bizde hatırat yazıcılığının ivme kazanmasında Osmanlı’nın tarih sahnesinden çekilme sürecinde yaşananların son derece etkili olduğunu teslim etmek gerekiyor. II. Abdülhamid’in tahta çıktığı 1876’dan Cumhuriyetin kuruluşuna kadar geçen yaklaşık elli yıllık bir dönemden bahsediyoruz.
Yeni Şafak
Adorno’yla buluşma
Hayat
Adorno’yla buluşma
Adorno’nun müzik yazıları Türkiye’de ilk kez yayınlanan çeviri kitapla ilgililerine sunuldu. “Müzik Yazıları” adlı kitap toplam 12 makaleden oluşuyor. Kitap, müziği de içine alan kültürün modernlik ile beraber nasıl dönüştüğünü çözümleyebilmek için ilgililerine yeni ufuklar aralıyor.
Yeni Şafak
Emine Erdoğan'a 'İnsani Hizmet Takdir Ödülü' verildi
Hayat
Emine Erdoğan'a 'İnsani Hizmet Takdir Ödülü' verildi
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, İngiltere'nin başkenti Londra’da düzenlenen Küresel Donörler Forumu kapsamında "İnsani Hizmet Takdir Ödülü" verildi. Mansion House’da düzenlenen törenle ödülünü alan Emine Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin milli gelire oranla dünyada en çok insani yardım yapan ülke olduğunu vurguladı.
Yeni Şafak
En iyi restore edilen eve ödül verildi
Hayat
En iyi restore edilen eve ödül verildi
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında, Bağlarbaşı Mahallesi'nde 197 yıllık olduğu belirtilen Sabiha Yongacı'ya ait Asmazlar Bağ Evi'ne "En iyi restore edilen ev" ödülü verildi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.