Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Av sezonu sona eriyor: Balıkçılar ağlarını erken topladı
Ekonomi
Av sezonu sona eriyor: Balıkçılar ağlarını erken topladı
15 Nisan'da başlayacak av yasağı öncesi balıkçılar teknelerini ve zarar gören ağlarını bakıma aldı. Ağ bakım ve onarım işlemleri sonrası teknelerini de bakıma alacak olan balıkçılar, gelecek sezondan daha umutlu olduklarını dile getirdi. Van Gölü'nde de balıkçılar, tuzlu ve sodalı suda yaşayan endemik bir tür olan inci kefali için yarın başlayacak av yasağı öncesi teknelerini kıyıya yanaştırdı. Van Gölü'nde de yasağın başlamasıyla birlikte 15 Temmuz'a kadar olan yasak dönemi boyunca balığın korunmasına yönelik geniş güvenlik önlemi alacak.

DHA
5 tır zincirleme kaza yaptı karayolu trafiğe kapandı
Gündem
5 tır zincirleme kaza yaptı karayolu trafiğe kapandı
Afyonkarahisar'da 5 tırın arka arkaya çarpıştığı zincirleme kazada 2 tır şoförü ağır yaralandı. Kazada bir kişi kullandığı tırda sıkışırken, olay yerine gelen 112 ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.
IHA
Türkiye’nin Libya’daki özel konumunu bozmak isteyenlere dikkat!
Türkiye’nin Libya’daki özel konumunu bozmak isteyenlere dikkat!
Önceki gün Libya Başbakanı Dibeyde, Başbakan Yardımcı ve 14 Bakan’la Ankara’ya çıkarma yaptı. Ziyaret sırasında yeni havalimanı inşaatı, enerji santrali ve alışveriş merkezi inşaatı için anlaşmalar imzalandı. Görüşmelere dair değerlendirmelerini sorduğum üst düzey bir yetkili, “Gayet iyi ve verimli” ifadesini kullandı. Ayrıca, Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in Libya’lı mevkidaşıyla görüşmesinde bir takım enerji projelerinin gündeme geldiği yönünde bilgiler var. Çıkarma da güzeldi, verilen resimler d...
Kıyamet silahı deşifre oldu. New York’u haritadan silebilir
Kıyamet silahı deşifre oldu. New York’u haritadan silebilir
Pentagon tarafından, Rusya’nın Kuzey Kutbu bölgesinde gizli bir şekilde yürüttüğü askeri faaliyetlerle ilgili yapılan tespitler, geçtiğimiz haftalar içinde Amerikan CNN televizyonu tarafından gündeme getirildi. Haber’de Rusya’nın Kuzey Kutbu bölgesinde yeni yeraltı tesisleri kurmaya başladığı vurgulandı. Kıyıya yakın buzullar arasında inşa edilen bu tesislerin, “Poseidon” projesi için hazırlandığı iddia edildi. Resmi adı 2M39 olan “Poseidon” dünyanın en büyük torpidosu sayılıyor. Rusya’nın ABD s...
Oruç coğrafyası
Oruç coğrafyası
Müslümanların yaşadığı geniş coğrafyanın hâl-i pürmelâline bakıp, “İslâm dünyası diye bir yer var mı gerçekten?” sorusunu soranlar bugün giderek çoğalıyor. Bunlardan bazısı samimi ve gidişata dair endişeli, bazısı ise manzaraya karşı müstehzi ve düşüncesiz. Uzun yıllardır bu coğrafyayı birçok açıdan ve farklı yönleriyle izlemeye çalışan ben ise, her yıl ramazan ayı başlarken cevabımı yeniden buluyorum: Evet, İslâm dünyası diye bir yer var; bu dünya, orucun tutulduğu ve heyecanının hissedildiği h...
Bakan Karaismailoğlu'nun acı günü
Hayat
Bakan Karaismailoğlu'nun acı günü
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun ablası Nermin Öztürk hayatını kaybetti. Vefat haberini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.
Yeni Şafak
ABD-Rusya gerilimi tırmanıyor: 
Karadeniz’de restleşme
Dünya
ABD-Rusya gerilimi tırmanıyor: Karadeniz’de restleşme
ABD ile Rusya arasında Ukrayna üzerinden yaşanan gerginlikte tansiyon giderek artıyor. Rusya lideri Putin’i arayan ABD Başkanı Biden, ulusal çıkarlarını savunma adına “sert adımlar” atacağını söyledi. Rusya’nın Ukrayna sınırındaki askeri yığınağı konusunda endişesini dile getiren Biden, Putin’e Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne karşı ‘sarsılmaz taahhütlerinin’ altını çizdi. Biden, Rusya’nın siber saldırılar ve seçimlere müdahale gibi eylemlerine karşılık olarak da ABD’nin sert adımlar atacağı uyarısında bulundu.
Yeni Şafak
Karadeniz’de barış diplomasisi: Mekanizmalar etkin çalışıyor
Gündem
Karadeniz’de barış diplomasisi: Mekanizmalar etkin çalışıyor
Türkiye, Rusya ile Ukrayna arasında Donbas’ta artan gerilimin düşürülmesinde etkin diplomasi yürütüyor. Ukrayna ile oluşturulan 2+2 platformu etkili iletişim kanalı olarak planlanırken, Rusya ile de Suriye, Libya ve son olarak Karabağ üzerinden çok sayıda mekanizma ve iletişim kanalı çalışıyor.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.