'Sarsılmaz Kardeşlik-2021 Tatbikatı'nın provaları tamam
Gündem
'Sarsılmaz Kardeşlik-2021 Tatbikatı'nın provaları tamam
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Nahçıvan'da icra edilecek Sarsılmaz Kardeşlik-2021 Tatbikatı'ının provalarının başarıyla tamamlandığını bildirdi.
AA
Öncü kuşak, medeniyet tasavvuru ve kardeşlik seferberliğinin yeşerttiği umut
Öncü kuşak, medeniyet tasavvuru ve kardeşlik seferberliğinin yeşerttiği umut
Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuzun I. Anadolu Seferi'ni Selçuklu medeniyetimizin kurucu şehirlerinden Sivas'tan başlatmış, oradan Elazığ ve Malatya’ya uzanmıştık.ANADOLU RUHU VE NECİP FAZIL’IN PALTOSUAnadolu ruhu, bir kıtanın, gönül coğrafyasının adıdır. Bu ruh, iki asırdır can çekişiyor, toparlanıp kendine gelmeyi bekliyor. Anadolu ruhunu, Anadolu kıtası olarak adlandırıp hayata döndüren, şahlandıran ilk kişi, ilk öncü Necip Fazıl Kısakürek üstadımız olmuştu.Onun yaktığı Büyük Doğ...
İslâm kardeşliktir
Hayat
İslâm kardeşliktir
Kardeşlik iklimi oluşmadan İslâm yaşanamaz. Kur’an ve hadisler ışığında İslam’ın kardeşlik anlayışını ve bundan doğan hak ve sorumluluklarımıza ilişkin Yeni Şafak'a konuşan Prof. İsmail Lütfi Çakan, "İslâm, kaynak olarak vahye; inanç olarak tevhide; önderlik olarak risâlete; beşerî ortam olarak ümmete; uygulama olarak Sünnete; beşeri yapı ve ilişkiler açısından uhuvvete yani kardeşliğe dayanır." dedi.
Yeni Şafak
Türkiye - Azerbaycan: Bir ananın iki oğlu
Hayat
Türkiye - Azerbaycan: Bir ananın iki oğlu
Hafızası olmayan toplumlar yok olmaya mahkumdur. Türklerin devletini bir cihan imparatorluğuna dönüştüren Fatih, fethettiği İstanbul’a girerken atının sırtından inmiş hocası Akşemsettin’in atının eyerini tutarak şehre girmişti. Tonyukuk’a saygıda kusur etmeyen Bilge Kağan ile Akşemsettin’in atını taşıyan Fatih aynı hafızanın ürünüydü. Bu hafızanın adı da töreydi. Rus’un pışpışlamaları ile çapına bakmadan Azerbaycan’ı kışkırtmaya çalışanlar tarihe göz attıkları zaman görecekleri gerçek Oğuzlara saldıranların sonunun pek hayırlı bitmediğidir. At sırtında töresini cihana taşıyan bir milletin bugünkü çocukları olan Azerbaycan ve Türkiye’nin kardeşliğinin verdiği mesaj da okuyabilene çok açık: Bin yıl önce vatan bellediğimiz bu topraklardan bin yıl daha gitmeye hiç niyetimiz yok.
Yeni Şafak
İslam'da uhuvvet
Ramazan
İslam'da uhuvvet
İslam'da kardeşlik bilinci demek olan uhuvvet, aynı dine mensup olmanın getirdiği şerefi ve sorumlulukları bölüşmektir. İslam, inançta tevhidi esas aldığı gibi cemiyette de uhuvveti esas almaktadır. Bu kardeşliğe ise, imandan başka hiçbir sınır ve şerh yoktur yani kardeşliğin bağlayıcı unsuru imandır.
Yeni Şafak
Yerelde kardeşlik dayanışması
Gündem
Yerelde kardeşlik dayanışması
Türkiye’nin farklı noktalarından yaklaşık 200 belediyenin bugün kardeşliği ilan edilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı zirvede açıklanacak kardeş belediyeler projeden ekipmana, personel desteğinden planlamaya pek çok alanda birbirine destek verecek.
Yeni Şafak
Türkler kardeşimiz
Dünya
Türkler kardeşimiz
Somali’de 2’si Türk 81 kişinin öldüğü terör saldırısı protesto edildi. Eş Şebab örgütüne tepki gösteren yüzlerce kişi, “Öğrenciler geleceğimiz”, “Türkler bizim kardeşlerimiz, kanları kanlarımız” yazılı pankartlar taşıdı.
Yeni Şafak
Kardeşlik için pedal çevirdi
Hayat
Kardeşlik için pedal çevirdi
Genç sporcu Abdulhalik Abdulhak, barış ve kardeşliğe dikkat çekmek adına bisikletle uzun bir yolculuk yaptı. Irak’tan İstanbul’a 19 günde gelen Abdulhak, mezhep kavgalarına dikkat çekmek istiyor, birlik beraberliğin önemini vurguluyor.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.