Kedili Yalı 95 milyon liraya satışa çıktı
Ekonomi
Kedili Yalı 95 milyon liraya satışa çıktı
Boğazın gözde yalılarından biri daha satışa çıkarıldı. 1850 yılı yapımı yalı ikinci derecede tarihi eser konumunda. 6500 metrekare büyüklüğü sahip Kedili Yalı (Fatma Yaşa Yalısı) için belirlenen bedel 95 milyon TL. Yalı sarayların tam karşısında ,Kuzguncuk'ta tüm boğaza hakim konumu ile ilgi görüyor.
Yeni Şafak
Kedili
kütüphanenin meşhur müdürü
Hayat
Kedili kütüphanenin meşhur müdürü
Geçtiğimiz haftalar dünyanın en iyi 10 kütüphanesi listesine giren Beyazıt Kütüphanesi’nin bir de kitapları kadar meşhur müdürü İsmail Saib Efendi vardı. İsmail Saib Sancar hem ilmiyle hem de kedileriyle sadece İstanbul’da değil dünyaca tanınan bir ilim adamıydı.
Yeni Şafak
Tarihi yalıya gemi çarptı
Gündem
Tarihi yalıya gemi çarptı
İstanbul Boğazı'nda Marmara'ya açılan 106 metre boyundaki Sierra Leone bayraklı Majed and Randy isimli kuru yük gemisi saat 12:54 civarında boğaz geçişi esnasında dümen arızası nedeniyle Kanlıca önlerindeki yalıya çarptı. Gemi, kazadan hemen sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altında demirledi.
DHA
Kılıçdaroğlu sosyalistlerle görüşecek
Gündem
Kılıçdaroğlu sosyalistlerle görüşecek
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreu ile akşam yemeğinde bir araya gelecek.
IHA
Vişne suyu yerine kara havuç suyu
Hayat
Vişne suyu yerine kara havuç suyu
7'den 70'e herkesin tükettiği hazır içecek ve yiyecekler, insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor. Masum gibi görünen vişne sularının da sağlık açısından zararlı olduğunu söyleyen gıda mühendisleri, birçok hile ile piyasaya sürülen vişne sularının, kara havuç suyuna vişne aroması katılarak tüketiciye sunulduğunu belirtiyor. Bilim adamları da son yaptıkları araştırmalarda hazır paket halinde satılan vişne sularının bol katkı maddesi, früktoz ve kimyasallar olduğunu açıkladı. Früktoz, kan şekerini çok hızlı yükselten ve pankreası, böbrekleri yoran bir madde. Bu madde ile çeşitli kimyasalların birleşmesi meyvemsi bir tat , kanser başta pek çok hastalığa karşı bizi savunmasız bırakıyor.
Yeni Şafak
Evde diyaliz uygulaması kamu hastanesinde
Hayat
Evde diyaliz uygulaması kamu hastanesinde
Ev Hemodiyalizi tedavisini uygulayan ilk kamu hastanesi Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi tarafından geçtiğimiz günlerde "2. ADÜ Diyaliz Toplantıları" adı altında bir eğitim programı düzenlendi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nefroloji Bilim Dalı ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda böbrek yetmezliğinde alternatif tedavi yöntemleri ve Ev Hemodiyalizi tedavisinin üstün yönleri ele alındı.
Yeni Şafak
Türkiye 2019’a aşılanarak giriyor
Ekonomi
Türkiye 2019’a aşılanarak giriyor
Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Türkiye ekonomisinin gelecek yıldan itibaren krizlere karşı dayanıklılığının artacağını belirtti. Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Tosyalı, “Türkiye 2019’a aşılanarak giriyor. Bugüne kadar yaşadıklarımız ekonominin biraz soğutulması” dedi.
Yeni Şafak
Hem sosyal hem ücretsiz; Evde Hemodiyaliz
Hayat
Hem sosyal hem ücretsiz; Evde Hemodiyaliz
Diyaliz hastalarının yaşam koşullarını iyileştiren evde hemodiyaliz yöntemi, SGK tarafından ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Yöntemin böbrek hastalarının sosyal yaşamını iyileştirdiğini belirten Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ercan Ok, yöntemin ülke ekonomisine de katkı sağlayacağını söyledi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.