Nedim Şener: Her gün KHK'lılarla toplantı yapan CHP kumpas mağdurlarıyla hiç görüştü mü?
Gündem
Nedim Şener: Her gün KHK'lılarla toplantı yapan CHP kumpas mağdurlarıyla hiç görüştü mü?
Gazeteci Nedim Şener konuk olduğu canlı yayın programında açıklamalarda bulundu. CHP'nin Ergenekon ve Balyoz davası mağdurlarıyla, KHK'lı ve FETÖ'cü askeri öğrencilerin ailelerine gösterdiği tutuma değinen Şener, 'Mesela Dursun Çiçek kumpasların mağduru. Bir gün CHP binasına kumpas mağduru aileleri toplayıp bir toplantı yaptı mı CHP? Hayır.

Ama FETÖ'cü askeri öğrencilerin aileleri her tarafta dolaşıyorlar ve CHP'lilerle toplantı yapıyorlar. Söyleyin bir tane 'ergenekon, balyoz mağduru aileleri toplayıp toplantı yaptık' dediler mi?

Dursun Çiçek milletvekili oldu. Sonra, akıbet belli. Mustafa Balbay, akıbet belli, Mehmet Ali Çelebi, akıbet belli.' diye konuştu.
Diğer
CHP Genel Merkezi'nde FETÖ'ye teminat
Gündem
CHP Genel Merkezi'nde FETÖ'ye teminat
15 Temmuz sonrasında KHK ile ihraç edilenleri yeniden kamuya alma sözü veren CHP bir adım daha attı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca ve Yüksel Taşkın, tutuklu askeri öğrencilerin ailelerini CHP Genel Merkezi’nde ağırladı. Basın kapalı yapılan toplantıyı Karaca sosyal medyadan duyurdu.
Yeni Şafak
Kontrolü kaybetti
Gündem
Kontrolü kaybetti
15 Temmuz’daki darbe girişimi için ‘kontrollü’ ifadesini kullanan, KHK ile ihraç olan FETÖ’cüleri iade etme sözü veren Kılıçdaroğlu’nun, dün Meclis’teki grup konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimine karşı “Hep beraber mücadele ettik” demesi şaşkınlığa neden oldu. Oysa ki o gece Türk milleti sokaklardayken, kendisi tüm yaşananları Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinde kahve içerek TV’den takip etmişti.
Yeni Şafak
Son 8 bin dosya
Gündem
Son 8 bin dosya
15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan 17 KHK ile 131 bin 922 tedbir işlemi uygulandı. Bu işlemlere karşı itirazları incelemek üzere kurulan OHAL Komisyonu’nda bugüne kadar yapılan başvuruların yüzde 93’ü sonuçlandı.
Yeni Şafak
CHP’den KHK raporu
Gündem
CHP’den KHK raporu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ağustos ayından beri kamudan ihraç edilen FETÖ’cülere göz kırpıyor.
Yeni Şafak
Amerika’da FETÖ gecesi!  ‘CHP’li vekillerimizi buraya alabilir miyiz’?
Amerika’da FETÖ gecesi! ‘CHP’li vekillerimizi buraya alabilir miyiz’?
Gazeteci–yazar Erich Eenboom, Alman Devlet Televizyonu ZDF’de katıldığı bir programda 15 Temmuz’da Türkiye’de gerçekleştirilen ve başarısız olan darbe girişiminin arkasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olduğuna yönelik yalan ve iftiralarını CIA istihbarat raporlarına dayandırmıştı. CIA başta olmak üzere diğer Batılı ülke servislerinin Gülen’in darbe girişimini kışkırttığına dair en ufak bir kanıt görmediklerini ifade eden BND ajanı yazar, CIA ve diğer istihbarat birimlerinin en gizli iletişim sistem...
Kılıçdaroğlu'na KHK tepkisi: Biz müsaade etmeyiz
Gündem
Kılıçdaroğlu'na KHK tepkisi: Biz müsaade etmeyiz
CHP’nin KHK’larla kamudan ihraç edilen FETÖ’cülere vaatleri sınır tanımıyor. Kılıçdaroğlu, “Hiç kimse merak etmesin. 1 hafta içinde tamamını görevlere iade edeceğiz” dedi. Yeni Şafak’a konuşan şehit yakınları ve gaziler “Biz müsaade etmeyiz” karşılığını verdi.
Yeni Şafak
Kemal Kılıçdaroğlu: KHK'yla atılanları bir haftada iade edeceğiz
Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: KHK'yla atılanları bir haftada iade edeceğiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamudan KHK ile ihraç edilen FETÖ’cülere bir kez daha söz verdi. Kılıçdaroğlu, "Hiç kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Bir hafta içinde tamamını görevlere iade edeceğiz" dedi.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.