Kıbrıs'ta liderler tiyatroda buluştu
Kıbrıs'ta liderler tiyatroda buluştu
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis birlikte tiyatro oyununu izledi.Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, tiyatro oyunun adından yaptığı açıklamada, geçmişte iki halkın da hataları olduğunu dile getirerek, bu hatalardan dersler çıkarıp, genç nesiller için daha iyi bir gelecek kurmayı amaçladıklarını söyledi.
Rum lider Anastasiadis ile adada barışa yönelik güçlü mesaj veren bir oyun izlediklerini ifade eden Akıncı, hatalardan ders çıkarılması gerektiğini kaydetti.
DHA
Kıbrıs suyunun vanası kapanmadı
Ekonomi
Kıbrıs suyunun vanası kapanmadı
Türkiye'den KKTC'ye su iletiminin durdurulduğu iddiasına ilişkin yeni bir yalanlama daha geldi. Eko Avrasya Yönetim kurulu Başkanı Hikmet Eren, haberin asparagas olduğunu ileterek "Maalesef Türk basını bu haberi, amiyane tabiriyle, yedi" ifadesini kullandı.
Yeni Şafak
Kıbrıs'ta halk sandık başında
Dünya
Kıbrıs'ta halk sandık başında
KKTC'de halk yeni cumhurbaşkanını seçmek için yarın sandık başına gidiyor. Seçimlerde beşi bağımsız olmak üzere yedi aday yarışıyor.
AA
Kıbrıs 9'uncu kez sandığa gidiyor
Dünya
Kıbrıs 9'uncu kez sandığa gidiyor
Kıbrıs Türk halkı, 19 Nisan Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle, cumhurbaşkanlığı için 9'uncu kez sandığa gidecek.
IHA
Kıbrıs müzakereleri yarın devam edecek
Dünya
Kıbrıs müzakereleri yarın devam edecek
İsviçre'nin Cenevre kentinde 9-12 Ocak'ta yapılan Kıbrıs müzakereleri, garantör ülkelerin katılımıyla yarın Mont Pelerin'de devam edecek
AA
Çipras Kıbrıs'ta
Dünya
Çipras Kıbrıs'ta
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ilk ziyaretini Güney Kıbrıs'a gerçekleştiriyor. Yunanistan'daki seçimleri kazanarak dünya gündemine damgasını vuran Syriza hareketi lideri Çipras, ilk yurtdışı ziyaretini Kıbrıs'a yapacağını söylemişti.
Diğer
Kıbrıs Konferansı neden başarısız oldu?
Dünya
Kıbrıs Konferansı neden başarısız oldu?
İsviçre'de düzenlenen Kıbrıs Konferansı başarısızlıkla sonuçlandı. Konferansta Rum tarafı, BM'nin gizlilik kararı aldığı belge ve bilgileri BM ve Türk tarafından önce kendi basınına tahrif ederek servis ederken, kesin gizlilik kararına Türkiye, KKTC ve İngiltere ise tam uydu. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, başarısızlıkla sonuçlanan Kıbrıs Konferansı'nın "kendi neslinin son denemesi" olduğunu vurguladı
AA
100 yıllık Kıbrıs sorunu
Dünya
100 yıllık Kıbrıs sorunu
1950’li yıllardan itibaren büyük bir krize dönüşen Kıbrıs sorunun çözümü için bugüne kadar çok sayıda görüşme ve müzakere gerçekleştirildi. Müzakereler sonucunda 1960 ve 2004’te iki farklı plan üzerinde uzlaşma sağlanmasına rağmen kesin bir sonuç elde edilemedi. 7 Kasım'da başlayan ve bugün son bulan hayati öneme sahip yeni bir müzakere süreci daha geride kaldı. BM'ye göre, İsviçre'de bir araya gelen Türk ve Rum tarafı önemli ilerleme kaydetti.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.