Tanju’nun ‘kavga’sı: Daha fazlasını
yapacakmış
Gündem
Tanju’nun ‘kavga’sı: Daha fazlasını yapacakmış
Suriyelileri şehirden kovmak için mültecilerin su faturasına 10 kat zam yapacağını ilan eden CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tepkilere rağmen ‘ırkçılık’ta ısrar ediyor. “Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım” diyen Özcan’ın daha ne kadar ileri gidebileceği merak ediliyor. Özcan, son 15 günde tam 4 kez “Suriyelileri evlerine göndereceğim” diyen Kılıçdaroğlu’ndan cesaret alıyor. Ancak CHP’li vekiller Mehmet Bekaroğlu ile Sezgin Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu ve diğer partililere sessiz kalırken Özcan’ı eleştirmekle yetindi.
Yeni Şafak
CHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan Kılıçdaroğlu’nu
yalanlayan Tanju Özcan açıklaması
Gündem
CHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan Kılıçdaroğlu’nu yalanlayan Tanju Özcan açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "İktidarımızda Suriyelileri memleketlerine uğurlayacağız" açıklamasından aldığı destekle "Yabancı uyruklulardan 10 kat fazla su faturası ücreti alacağız" çıkışında bulunan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'la ilgili parti yönetiminden açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kılıçdaroğlu'nun "Suriyelileri göndereceğiz" sözlerine rağmen Özcan’ın yabancılarla ilgili görüşlerinin parti politikası olmadığını söyledi.
Yeni Şafak
Faşistliğin sınırı yok: CHP mültecileri böyle gönderecek
Gündem
Faşistliğin sınırı yok: CHP mültecileri böyle gönderecek
“Suriyelileri evlerine göndereceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’nun mültecileri nasıl kovacağı, CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sözleriyle anlaşıldı. “Bolu’da Suriyeli görmek istemiyoruz” diyen Özcan, mültecilerin şehri terk etmesi için Bolu’da yaşayan yabancı uyrukluların su faturası ve katı atık vergisine 10 kat zam yapacağını açıkladı. Özcan, “Elimde yetki yok ki zorla zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım” ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Sığınmacıların iadesi cinayettir
Gündem
Sığınmacıların iadesi cinayettir
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Suriyelilerle ilgili söylemlerini “nefret” ve “ırkçılık” boyutuna kadar vardırdı. AK Partili Atay Uslu, “Güvenli bölge olmadan sığınmacıların iadesi, milyonlarca çocuğun, kadının, masumun cinayetine ortak olmaktır” dedi.
Yeni Şafak
Suriyelilerden sonra sıra kime gelecek?
Gündem
Suriyelilerden sonra sıra kime gelecek?
“Suriyelileri evlerine göndereceğiz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, mülteci düşmanlığını partisinin temel hedefi haline getirdi. 3,5 milyon masumu Esed’in insafına terk etmeyi vaat eden CHP, Suriyelilerden sonra “Anadolu’yu son sığınak” gören hangi muhacirleri kovacak? Çerkes, Boşnak ve Tatarları mı, Yunanistan ve Bulgaristan göçmenlerini mi, yoksa Saddam’ın zulmünden kaçanları mı?
Yeni Şafak
Norveç’in fonu!
Norveç’in fonu!
Geçtiğimiz günlerde, bir taraftan kurucusu olduğu Medyascope’nin Twitter hesabından “Bize, Patreon veya YouTube’un ‘Katıl’ butonu üzerinden katkıda bulunabilirsiniz. Destek verin, sizinle güçlenelim” mesajı yayınlayan bir yandan da kendisini eleştiren-eleştirmeyen binlerce hesabı engelleyen Ruşen Çakır’ın sadece ABD’den değil Norveç’ten de fon aldığını öğrendik. Ruşen Çakır’ın internet sitesindeki ‘Destekte Bulunanlar’ başlığı altında görünmeyen bu fonu, Norveç Dışişleri Bakanlığı’nın internet s...
Kılıçdaroğlu ile Esed arasında nasıl bir bağ var?
Kılıçdaroğlu ile Esed arasında nasıl bir bağ var?
Cehalet öğretilebilen bir şeydir. Eğitim yoluyla, telkin yoluyla, cahili değer ve inançlar başka insanlara aktarılır. Çok paradoksal gibi görünse de eğitim her zaman olumlu değerleri aşılamıyor, bazen toplumda var olan cahilce kabullerin insanlara, nesillere aktarılması şeklinde işliyor. O yüzden eğitim cehaleti gidermez aksine bazen daha da pekiştirir duygusunun zaman zaman oluşması bu yüzdendir. Bazı durumlarda eğitim seviyesinin artışıyla bazı ırkçı, ayırımcı, bencil, etnosentrik hatta anti-d...
Erdoğan’dan CHP’ye konfor cevabı: Ne zaman vurulacak diye izliyordu
Gündem
Erdoğan’dan CHP’ye konfor cevabı: Ne zaman vurulacak diye izliyordu
15 Temmuz gecesine ilişkin CHP’nin "Uçan sarayında konforlu şekilde semalarda dolaşmakla" itibarsızlaştırmaya çalıştığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cevabı çok sert oldu. "O gece F-16’lar bizim üzerimizden gidip geliyorlardı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kalkışma gecesi Atatürk Havalimanı’ndan darbecilerin arasından çıkmasını hatırlatarak, "Bunlar ise tankların arasından Bakırköy Belediye Başkanının evine gitti. Orada da kahvesini yudumlarken, bir taraftan da ne zaman vurulacak diye herhalde bizi izliyordu. Derdi oydu" dedi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.