Görenler öldüğüne inanmadı
Gündem
Görenler öldüğüne inanmadı
Antalya'da 45 yaşındaki bir mekansız şahıs enteresan bir halde parkta ölü bulundu. Şahsın banktaki duruş şekli görenleri hayrete düşürdü. Polis olayla ilgili inceleme başlatırken, mekansız şahsın uzun süredir sokaklarda yattığı ve hasta olduğu öğrenildi.
IHA
Mahallede 800 yıllık Ramazan geleneği
Ramazan
Mahallede 800 yıllık Ramazan geleneği
Mevlana'nın talebesi Şeyh Süleyman Türkmani'nin yaklaşık 800 yıl önce başlatarak uzun yıllar devam ettirdiği öğrencilere, yolculara ve kimsesizlere yardım geleneği, Kırşehir'de yaptırdığı caminin de bulunduğu mahalleli tarafından Ramazan aylarında yaşatılıyor.
AA
Anne oğul kimsesiz çocuklar için eski oyuncakları tamir ediyor
Hayat
Anne oğul kimsesiz çocuklar için eski oyuncakları tamir ediyor
Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yaşayan Muammer Kavazoğlu, başlattığı proje ile topladığı eski, bozuk ve kullanılmayan oyuncakları, annesiyle tamir edip temizledikten sonra yenilenmiş halleriyle kimsesiz ve maddi durumu olmayan çocuklara ulaştırıyor. Kavazoğlu, geçen yıl başlattığı 'Atma! Tamir olsun, Çocuklara Umut olsun' adını verdiği projesiyle oyuncakların geri dönüşümünü sağlıyor. Kiraladığı dükkanda çevresinden topladığı veya ülkenin birçok yerinden kargoyla gönderilen eski oyuncakları tek tek tamir eden Kavazoğlu'nun annesi de pelüş ve oyuncak bebeklerin yırtık bölümlerini dikiyor, elbiselerini yıkıyor ve saçlarını tarayarak projeye destek veriyor. Anne oğul, maddi gelir elde etmeden yürüttükleri projeyle, dernek ve şahıslardan gelen oyuncak taleplerine yeniledikleri oyuncaklarla cevap vermeye çalışıyor.
AA
Uyduları ekvatora üçgen şekilde konumlandıracak
Teknoloji
Uyduları ekvatora üçgen şekilde konumlandıracak
Çin, uzayda kütle çekimi dalgalarının ölçümü yapmak üzere gelecek yıl uzaya 3 uydu yollamayı planlıyor. Dünya'yı Lazer interferometre teknoloji ile tarayacak olan uydular, ekvatora üçgen formunda konumlandırılacak.
AA
Kimse kitapsız kalmasın
Hayat
Kimse kitapsız kalmasın
Danışmanlık yaptığı şirketlerden okumak amacıyla topladığı kitapları evinde biriktiren ve sonrasında başlattığı kampanya ile kitapları ücretsiz dağıtmaya başlayan Veli Airevata, iki yıl içerisinde binlerce kitabı okuyucuyla buluşturdu.
AA
Örnek kuaförden kimsesiz çocuklara bayram tıraşı
Hayat
Örnek kuaförden kimsesiz çocuklara bayram tıraşı
Gaziantep'te bayan kuaförü Cengiz Aydın Tamer, kimsesiz çocukları ücretsiz tıraş etti. Bayan kuaförü olarak kentte hizmet veren Tamer, Kurban Bayramı öncesinde kuaför sektörüne örnek oldu.
DHA
FETÖ’nün bağış vurgunu: Somali’de kimse yokmuş!
Gündem
FETÖ’nün bağış vurgunu: Somali’de kimse yokmuş!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'ye müzahir olduğu gerekçesiyle kapatılan Kimse Yok Mu Derneği çalışanlarına yönelik soruşturma tamamlandı. MASAK raporunda derneğin toplandığı bağışların FETÖ'ye nasıl aktarıldığına da yer verildi. MASAK raporundan "Yurt dışındayken banka hesabına gönderilen ancak başkası tarafından çekilen 'Somali iş avansları', iade edilmiş olmasına rağmen Somali'de harcanmış gibi gösterildi." ifadeleri dikkat çekti.

AA
9.5 milyon doları kuryeyle taşımışlar
Gündem
9.5 milyon doları kuryeyle taşımışlar
FETÖ'nün sözde yardım kuruluşu Kimse Yok Mu Derneği’ne yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede aralarında derneğin yurt çapında yöneticiliğini yapan ve İzmir’de tutuklanan il imamı Ahmet Güneş, örgüte ait Samanyolu TV’de çok sayıda programa katılan kadın doğum uzmanı Nurcan Daylan’ın da olduğu 93 isim şüpheli olarak yer aldı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.