Araç kiralamada çifte tuzak: Hem araç hem de para gidiyor
Ekonomi
Araç kiralamada çifte tuzak: Hem araç hem de para gidiyor
İstanbul'da bilinen bir markanın ismini kullanarak faaliyet gösteren araç kiralama firması, uygun fiyata kiralık araçlar üzerinden onlarca vatandaşı mağdur etti. Piyasanın altında fiyatlara aldanarak kiraladıkları araçlar için ödedikleri 2 ile 5 bin TL arasındaki depozitoları alamayan çok sayıda vatandaş savcılığın yolunu tutarken, aracını paraya dönüştürmek için söz konusu firmaya kiraya verenler ise çaresiz bir şekilde araçlarının polisler tarafından bağlanacağı günü iple çekiyor.
Yeni Şafak
Deprem ev ilanlarını değiştirdi: İlanlara ‘depreme dayanıklıdır’ notu eklendi
Ekonomi
Deprem ev ilanlarını değiştirdi: İlanlara ‘depreme dayanıklıdır’ notu eklendi
İstanbul’da geçtiğimiz hafta 5.8 şiddetinde yaşanan depremin ardından özellikle eski evlerde yaşayanlar yeni ev arayışına girdi. Emlak sektörü hareketlendi, son günlerde 'depreme dayanıklı ev', 'yeni bina', 'deprem yönetmeliğine uygun ev' gibi ilanlar öne çıktı. Fakat bu durum özellikle kiralık ev fiyatlarını uçurdu. Deprem korkusuyla ev arayan vatandaşlar, fiyatların yüksek olmasından şikâyet etti.
DHA
Bir günlük araç kiraladılar, yıllardır borç ödüyorlar
Ekonomi
Bir günlük araç kiraladılar, yıllardır borç ödüyorlar
Bursa’da araç kiralamak için imza attıkları senetleri geri alamayan vatandaşların yıllar geçmesine rağmen icra davaları devam ediyor. Dolandırıldıkları şahsın en son başka bir şehirde aynı yöntemle bir polisi dolandırdığını ve cezaevine girdiğini söyleyen mağdurlar, yetkililerden yardım bekliyor.
IHA
Yalnızlığa çare bulamayan Japonlar aile kiralamaya başladı
Dünya
Yalnızlığa çare bulamayan Japonlar aile kiralamaya başladı
Yalnızlığın toplumsal sorun haline geldiği Japonya'da son dönemde öne çıkan kiralık aile uygulaması dikkat çekiyor. Japonya'da halkın yalnızlık ihtiyacını karşılamak şirketler kuruldu. Ailesi ve arkadaşı olmayanlar istenen özelliklerde eş, çocuk, torun, arkadaş ve evcil hayvan kiralıyor. Bu sistemin yalnızlığa çözüm olup olamayacağı ise merak konusu.
Yeni Şafak
En düşük kira
Esenyurt’ta
Ekonomi
En düşük kira Esenyurt’ta
İstanbul’daki kiralık konut fiyatları incelendiğinde en düşük kira bedeli metrekare başına 9 lirayla Esenyurt, Sultangazi, Sultanbeyli'de yer alıyor. Metrekare başına 25 liralık kira bedeliyle Beşiktaş ise en pahalı konutları barındırıyor.
Yeni Şafak
Kapora tuzağı: 500 km gitti hayatının şokunu yaşadı
Ekonomi
Kapora tuzağı: 500 km gitti hayatının şokunu yaşadı
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bayram tatilini bulunduğu şehrin dışına çıkarak sahil bölgelerinde geçirmek isteyenlerin otel fiyatlarının yüksekliğinden kaynaklı tercih ettiği günlük kiralık evlerde ciddi kaparo mağduriyeti yaşanmaya başladı. Özellikle Kuzey Ege'nin ünlü tatil beldelerini tercih eden dolandırıcılar sahte ilanlar ile tatil planı yapan vatandaşları tuzağına düşürüyor.
Yeni Şafak
Araç kiralayanlara 'belge' uyarısı
Ekonomi
Araç kiralayanlara 'belge' uyarısı
Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin "(Araç kiralama) Bize bu konuda çok şikayet geliyor. 'Ben aracı kiraladım. Evrak almadığım için bir ay sonra benden tekrar 30 günlük kira daha aldılar.' Neden? Çünkü biz teslim ettiğimize dair bir evrak almadık ya da aldığımız evrakı yırtıp attık. Bu nedenle bu belgeyi mutlaka saklamalıyız. Bu konularda kredi kartı çok sağlamdır. Bankadan isteyebileceğimiz bir belgedir. Bütün bunlara dikkat etmemiz gerekiyor, yoksa tatilimiz zehir oluyor" açıklamasında bulundu.
AA
Araç
Kiralama Sektöründe Yenilikler
Araç Kiralama Sektöründe Yenilikler

Ülkemizde 4 mevsim olarak günlük-haftalık-aylık periyotlarda araç ihtiyaçlarına karşılık veren araç kiralama firmaları, sektörde büyüme kaydeden ender iş dallarından bir tanesi konumunda. Özellikle bu sektörde faaliyet gösteren firmaların sayısı bir hayli fazla.

Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.