Rusya ve Çin'in doları bırakacakları tarih belli oldu
Ekonomi
Rusya ve Çin'in doları bırakacakları tarih belli oldu
Rusya, Çin ile ilk dolarsız ticaretini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu Başkanı Kirill Dimitriev, fonun 2019 yılında Çin ile ilk defa ulusal para birimleriyle ticari işlem yürüteceklerini belirtirken ilk etapta rakamın 10 milyar dolar seviyesinde olması bekleniyor.
Diğer
Finansal
diplomat
Ekonomi
Finansal diplomat
Türk ve Rus ekonomilerinin tam entegrasyonunu sağlamak için kurulan Yatırım Fonu, projelere 1 milyar dolar katkı verecek. Bu yapıyı 'Finansal Diplomat'a benzeten kurumun üst yöneticisi Kirill Dmitriev, "RDIF ve Türkiye Varlık Fonu tarafından söz konusu amaca hizmet eden projelere yatırım yapılabilmesi için 500'er milyon dolar yatırılacak" dedi.
Yeni Şafak
10 yüzyıl sonra tarihi buluşma
Dünya
10 yüzyıl sonra tarihi buluşma
Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus ve Rus Ortodoks Kilisesi lideri Patrik Kirill Küba'da bir araya geldi. Ortodoks ve Katolik kiliselerinin liderleri, 11. yüzyılda kiliselerin ayrılmasının ardından ilk kez görüştü.
AA
Ortak yatırımlara 1 milyar dolarlık fon
Ekonomi
Ortak yatırımlara 1 milyar dolarlık fon
Rusya Doğrudan Yatırım Fonu Üst Yöneticisi Kirill Dmitriev, "Geçen yıl kurulan Türkiye-Rusya Yatırım Fonu'nun amacı ikili ekonomik bağları güçlendirmek ve iki ülke arasındaki yatırım akışını artırmak. Bu ortak fona RDIF ve Türkiye Varlık Fonu tarafından söz konusu amaca hizmet edecek projelere yatırım yapılabilmesi için 500'er milyon dolar yatırılacak" dedi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.