Okumayı sevdirdi
yaşamayı öğretti
Hayat
Okumayı sevdirdi yaşamayı öğretti
Çocuk edebiyatının en üretken kalemlerinden Kemalettin Tuğcu, vefatının 22. yılında anıldı. Babasının Osmanlı’dan cumhuriyete geçiş dönemine ve savaşlara tanık olduğunu belirten Gülsevin Tuğcu Acır “Yaşadığı dönem itibariyle nereye baksa yoksulluk hikayesi gördü. Kendi de yazdıkları gibi içe kapanıktı. Bize okumayı sevdirdi” dedi.
Yeni Şafak
Barbaros’a Muavenet tehdidi
Gündem
Barbaros’a Muavenet tehdidi
Doğu Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan’ın Barbaros’a tacizi sürüyor. Geminin çok yakınından geçen Yunan fırkateyni bu yolla milyon dolarlık cihazların çalışmasına ve geminin manevra yapmasına engel oluyor. Yunan basınında ise “Türkler 90’ların başında Ege’de yanlışlıkla Amerikan füzesi ile vurulan Muavenet meselesini asla unutmasınlar” tehditleri dikkat çekiyor.
Yeni Şafak
Ucuz pazarlık yapmayız
Gündem
Ucuz pazarlık yapmayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’yla Türkiye’ye yönelik saldırıların durdurulduğunu söyledi. Erdoğan, “Sayın Bahçeli’nin de benim de üzerinde durduğumuz konu Cumhur İttifakı’na sadakatimizdir. Öyle ucuz pazarlıklara filan girmiş değiliz. Onu da biribirimize zaten yakıştırmayız, yakıştırmıyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Aliya'nın tüm kitapları ilk defa Türkçeye çevrilecek
Hayat
Aliya'nın tüm kitapları ilk defa Türkçeye çevrilecek
Ketebe Yayınevi, Bosna Hersek'in merhum devlet başkanı Aliya İzzetbegoviç'in kitaplarının tamamını Türkçeye çevirecek. Kitapların tamamının Türkçe yayınlanması projesi, Aliya'nın ölümünün 15. yıl dönümünde Saraybosna'daki Halk Tiyatrosu'nda düzenlenen törende tanıtıldı. TVNET'e konuşan Aliya'nın kızı Sabina Berberoviç, “Aliya'nın kitaplarının tamamı ilk defa Türkçeye çevrilecek. Aliya'nın entellektüel görüşlerinin yayılmasını sağlayacak bir proje. Bu projenin çok başarılı olmasını arzu ediyoruz' dedi. Önemli düşünürlerin, bilim adamlarının, devlet adamlarının eserlerini Türkçeye çevirmekle ilgili çalışma yaptıklarını belirten KETEBE Yayınevi Müdürü İsmail Demirci ise “Aliya'nın fikirlerinin Türkiye'de yankı bulacağına inanıyoruz' ifadelerini kullandı.


Yeni Şafak
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş cemevi ziyaret etti
Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş cemevi ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi'ni ziyaret etti. Erbaş, ziyarette yaptığı açıklamada "Alevi toplumu kardeşlerimiz, biz hiç onları kendimizden ayırmıyoruz, öyle bir ayrıma yol açmak isteyenlere de hep birlikte fırsat vermemeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
AA
Hafta sonu ne yapsak? Ücretsiz kültür sanat etkinlikleri
Hayat
Hafta sonu ne yapsak? Ücretsiz kültür sanat etkinlikleri
Hafta sonu doyasıya gezmek, birbirinden farklı aktiviteler ile dolu dolu vakit geçirmek isteyenler için ücretsiz kültür sanat etkinliklerini çıkardık. Söyleşiden tiyatroya sergiden konsere kadar birçok etkinliği ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Yeni Şafak
48 kiloluk kız 26 dakikada 302 çöp şiş yedi
Hayat
48 kiloluk kız 26 dakikada 302 çöp şiş yedi
Türkiye'de yemek yeme yarışmalarını başlatan ve 2 sene önce Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi başaran Mehmet Kaya, yeni bir rekortmen daha çıkardı. Denizli’de gerçekleşen yarışmada 48 kilo olan yarışmacı Büşra Erdoğan, 26 dakikada 302 çöp şiş yiyerek rekor kırdı.
DHA
Samsun'da üretilen yerli telefon dünyaya satılacak
Teknoloji
Samsun'da üretilen yerli telefon dünyaya satılacak
Türkiye'nin cep telefonu ve tablet bilgisayar firması Reeder'in Samsun'daki fabrikasında üretilen ilk tuşlu cep telefonu olan F1, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) onayının ardından piyasaya sürülecek.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.