Akdeniz’de Rum oyunu: Türkiye izin vermeyecek
Ekonomi
Akdeniz’de Rum oyunu: Türkiye izin vermeyecek
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Doğu Akdeniz’de tek taraflı gayrimeşru faaliyetlerini sürdürüyor. Rum Yönetimi ile Mısır arasında denizaltında boru hattı ile doğalgaz taşınmasına ilişkin anlaşma Çarşamba günü imzalandı. Anlaşma sonrası Ankara'nın atacağı adımlar yakından takip edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın savaş gemilerimiz ve hava kuvvetlerimiz her türlü müdahaleyi yapma yetkisine sahip sözü Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki tavrını da ortaya koyuyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de, "Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin onay vermediği, rızasının olmadığı hiçbir projenin oldu bittiye getirilmesine izin vermeyeceğiz" dedi.
Yeni Şafak
Arapça Kitap ve Kültür Günleri'ne sayılı günler kaldı
Hayat
Arapça Kitap ve Kültür Günleri'ne sayılı günler kaldı

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan “Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri” 22 Şubat’ta Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde kitapseverlere kapılarını açıyor. Ana medya sponsorluğunu Albayrak Medya'nın yaptığı etkinlik alanı 22 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında on gün boyunca ziyarete açık olacak. 'Medeniyet Hafızamız Kütüphaneler' teması ile geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek bu büyük buluşmada İslam dünyasından birçok üst düzey ilim adamı, akademisyen, yazar ve yayıncı yer alacak.

Yeni Şafak
'Konuşan Kitaplık' projesine yoğun ilgi
Hayat
'Konuşan Kitaplık' projesine yoğun ilgi
3. CNR Kitap Fuarı'nda yer alan Milli Kütüphane Başkanlığı'nın "Konuşan Kitaplık" projesi, görme engellilerden büyük ilgi gördü. "Konuşan Kitaplık"ta yer alan sesli kitapların 5 bine yaklaştığını anlatan Milli Kütüphane görevlisi Sema Turan, roman, hikaye gibi edebi kitapların yanı sıra, KPSS ve üniversiteye hazırlık kitaplarına da ağırlık verildiğini kaydetti.
AA
CEO'ların en sevdiği kitaplar
Ekonomi
CEO'ların en sevdiği kitaplar
Onlar CEO ama onlar için de hayat sadece işten ibaret değil. Onların da hobileri var. Üstelik hobileriyle büyük şirketleri yönetiyorlar. Bu hobilerden biri de kitap okumak. CEO'ların okuduğu kitaplar haberimizde...
Yeni Şafak
Sanal kitap müzayedesi
Hayat
Sanal kitap müzayedesi
Türkiye'de, kültürel değeri ve antika özelliği bulunan, ilginç ve eski, hatta ilk baskısı yapılan, yazarlarınca bir başkasına imzalanan kitaplar, bulundukları yerlerden, tozlu raflardan "sanal ortam" sayesinde gün yüzüne çıkmaya ve hak ettikleri değere kavuşmaya başladı.
Yeni Şafak
'Ben Okudum Sen de Oku'
Hayat
'Ben Okudum Sen de Oku'
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen fuarda, "Ben Okudum Sen de Oku" Projesi ile katılımcılar okudukları 3 kitabı verip yerine 3 yeni kitap alabiliyor.
AA
3
Ayrı Set Her Sette 6 Kitap
3 Ayrı Set Her Sette 6 Kitap
TAMAMI YENİLENMİŞ VE GENİŞLETİLMİŞ YEP YENİ KİTAPLAR.BİRBİRİNDEN DEĞERLİ HERKESİN KÜTÜPHANESİNDE BULUNMASI GEREKEN 18 KİTAP HİÇ BİR YERDE BULAMAYACAĞINIZ FİYATLARLA İSTİFADENİZE SUNUYORUZ.3 AYRI SET HER SETTE 6 KİTAPÖNEMLİ NOT:Türkiyenin her tarafına
AA
2015'te kişi başına 8 kitap düştü
Hayat
2015'te kişi başına 8 kitap düştü
Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Fatih Aral, Türkiye'de 2015 yılında kişi başına düşen kitap sayısının 8 olduğunu söyledi.
DHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.