ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Ruhun Allah ile buluştuğu ibadet: Hac
Hayat
Ruhun Allah ile buluştuğu ibadet: Hac
Sözlük anlamı "yönelmek" olan hac, Müslümanların her sene kutsal mekanları ziyaret edip, ibadetleri yerine getirmek için Mekke'ye gitmesiyle gerçekleşiyor. Müslümanları aynı çizgide birleştiren, kulu Allah'a yaklaştıran ve benliğe 'biz' olmayı tattıran bu kutsal ibadetin detaylarını ele aldık.
Yeni Şafak
Otostopu en çok asfalt için özlüyorum
Hayat
Otostopu en çok asfalt için özlüyorum
Geçtiğimiz yıllarda “Her Şey Biraz Eksik, Otostop Hariç” isimli kitabıyla tanıdığımız Ümit Aksoy, “İnsan bazen bir fren sesine âşık olabilir” diyor ve otostopun ‘fren sesinden ibaret’ şeklinde özetliyor. Otostopu en çok asfalt için özlediğini söyleyen Aksoy, “Yağmur yağınca yalnızca toprak değil asfalt da bir kokuyor, havalanıyor ki sormayın. Buram buram, tane tane zift kokuyor” diyor.
Nihayet Dergi
'Türkiye ile güçlerimizi birleştirelim'
Ekonomi
'Türkiye ile güçlerimizi birleştirelim'
ABD'nin başlattığı ekonomik savaşta ek vergilerle en ağır yükümlülükleri yüklediği Çin'den Türkiye'ye yönelik güç birliği mesajı geldi. Çin hükümetince yayımlanan "Çin ve Dünya Ticaret Örgütü" başlıklı beyaz kitapta Türkiye ile el ele verilerek daha kapsamlı ve kazanca dayalı ticaretin geliştirilmesinin hedeflendiği yazdı.
AA
Tek parmakla hayata tutundu
Hayat
Tek parmakla hayata tutundu
Yüzde 98 engelli olan ve sadece sağ elini kullanabilen 43 yaşındaki Erdal Yalçın, tek parmağıyla yazdığı 17. kitabını okuyucuyla buluşturmaya hazırlanıyor. Kitaplarında engellilerin sesini duyurmaya çalışan Yalçın, "Kitap yazmak, duyguları paylaşmak harika bir duygu. Engelinizden utanmayın, evlere kapanmayın. Herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır" dedi.
AA
AK Parti
17 yaşında
Gündem
AK Parti 17 yaşında
2001’de kurulan ve girdiği ilk seçimde tek başına iktidar olan AK Parti, 17. yaşını kutluyor. Bugün Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenecek sempozyumla ilk etkinlik gerçekleşecek. 18 Ağustos’ta AK Parti Olağan Kongresi’yle kitlesel katılımlı kutlama yapılacak.
Yeni Şafak
'Eşi Donald Trump'tan boşanmak için gün sayıyor'
Dünya
'Eşi Donald Trump'tan boşanmak için gün sayıyor'
ABD Başkanı Donald Trump'ın eski yardımcısı Omarosa Newman, Beyaz Saray günlerini anlattığı yeni kitabında, Melania Trump'ın eşinden boşanmak için gün saydığını iddia etti. Newman, Melania Trump'ın kıyafet seçimiyle de eşini cezalandırmak istediğini savundu.
AA
Bayram namazı nasıl kılınır kaç rekat?
Bayram namazı nasıl kılınır kaç rekat?
Bayram namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Zilhicce ayının ilk günlerinin sona ermesiyle Kurban Bayramı ile ilgili konu başlıkları merak konusu oluyor. Zilhicce ayının 10.günü Kurban Bayramı'nın 1'inci günü. İslam aleminde tüm Müslümanlar birlikte coşkuyla bayramlarını kutlayacak ve paylaşmanın önemini kesilen kurbanlarla derinden yaşayacaklar. Peki, Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere sende iki kez kılınan bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekattır? İşte bayram namazı kılınışı videolu anlatımı...
Diğer
Hitler kostümlü protesto
Dünya
Hitler kostümlü protesto
Hindistan'da bir milletvekili, eyaletine özel statü verilmesine dikkat çekmek için ilginç bir protesto gösterisi gerçekleştirdi. Başbakan Narendra Modi'yi Adolf Hitler' benzettiği için onun kılığında meclise girerek tepkisini ortata koydu
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.