Yeni Şafak Kitap Eki Ağustos sayısı çıktı
Hayat
Yeni Şafak Kitap Eki Ağustos sayısı çıktı
Klasikleri nasıl bir yöntemle yayınlarsa okurlar için daha faydalı olur sorusunu irdeleyen Yeni Şafak Kitap Eki’nin yeni sayısı bugün bayilerde. Özel içerikleriyle her sayısı merakla beklenen Kitap Eki, bu ay okuma listelerinin gerekli mi yoksa gereksiz mi olduğunu tartışmaya açıyor. Yaz bitmeden hem yetişkinlerin hem de çocukların birlikte okuyabileceği macera dolu kitapların listesi de sizler için derlenmiş.
Yeni Şafak
İyi ki Yazdınız
Hayat
İyi ki Yazdınız
Edebiyata gönül vermis 14 yazar ve akademisyen Yeni Şafak Kitap için “en iyi roman ve öykü” listelerini açıkladı. Ahmet Hamdi Tanpınar romanda öne çıkarken Türk hikayesine Sait Faik Abasıyanık damgasını vurdu. Romanda Tanpınar’ı Oğuz Atay ve Peyami Safa takip ederken öykü ve hikayede Mustafa Kutlu, Sabahattin Ali ve Ömer Seyfettin öne çıkıyor. Siz Yeni Şafak Kitap eki okurlarımız da en beğendiğiniz Türk edebiyatının en iyi roman ve öykülerini #iyikiyazdınız etiketiyle sosyal medyada paylaşabilirsiniz
Yeni Şafak
Suat Hanım aslında hiç doğmadı
Hayat
Suat Hanım aslında hiç doğmadı
Bihaber, Fatih Baha Aydın’ın ilk romanı. Kitap, doğrudan meşhur bir akademisyen olan Kazım Kanmaz’ın hatıratı olarak başlıyor ve sona eriyor. Kurgunun arkasındaki sebepleri yaşayan, onu inşa eden ve yıkılışına tanıklık eden bizzat kendisi. Hatıratına başlarken bir şey itiraf ediyor Kanmaz: “Ressam Suat Hanım aslında hiç doğmadı.”
Yeni Şafak
Yeni Şafak Kitap Eki çıktı
Hayat
Yeni Şafak Kitap Eki çıktı
Padişahların sarayda ne tür kitapları okuduğunu, kütüphaneleri kurarken nasıl bir yol çizdiklerini gündemine taşıyan Yeni Şafak Kitap Eki'nin yeni sayısı bugün bayilerde.
Yeni Şafak
Her gönülde
başka mânâ
Hayat
Her gönülde başka mânâ
Şeyh-i Ekber Muhyiddîn İbnü’l-Arabî’nin Kur’an tefsirlerini bir araya getiren Rahmetun mine’r-Rahmân, işârî tefsir yorumuyla okurun karşısına çıktı. İbnü’l-Arabî üzerine çalışmaları bulunan Mahmûd el-Ğurâb tarafından yayına hazırlanan çalışma, Alim’in eserleri hakkında toparlayıcı bilgiler barındırıyor.
Yeni Şafak
Endülüslü bir sufinin
tuhaf hikâyesi
Hayat
Endülüslü bir sufinin tuhaf hikâyesi
Endülüs’ün seçkin evlatlarından özgün bir karakteri etraflıca takdim eden bir eser yayımlandı: Hikâyem Ne Tuhaftır. Ahmet Murat Özel’in bu çalışmasında çok ilginç bir sufiyle karşı karşıyayız, kendileri hiç tanımadığımız bir şahsiyet. Şaşırtıcı olan ise müsteşriklerin onlarca yıl önce sufimiz hakkında araştırmalar, incelemeler yapmış olması.
Yeni Şafak
Gündelik hayata mizahı ekledim
Hayat
Gündelik hayata mizahı ekledim
Kısa süre önce Alametifarika isimli bir kitap çıkaran Özlem Metin, oldukça keyifli ve eğlenceli hikayeler anlatıyor okuruna. Metin, “Gündelik hayatımızda bizi gülümseten, eğlendiren durumlarla çok sık karşılaşmayız. Bunlara yazar olarak bizim katabileceğimiz değer böyle anlardaki ironiyi, gülünç çelişkileri yakalayabilmek ve göstermek olmalı” diyor.
Yeni Şafak
Kılavuzunuz kedi, keyfiniz yerinde olsun
Hayat
Kılavuzunuz kedi, keyfiniz yerinde olsun
Kedi Kafası bir rehber olarak yazılmış sanki. Hayatta kedi gibi yaşamak lazım, diyor. Onlar gibi ne istediğini bilen, onlar gibi öz saygısı yüksek, onlar gibi şükran göstermeyi başaran, saygı uyandıran bir insan olmanın ipuçlarını veriyor. Hele bir de kediniz varsa o zaman bu rehber kitabı okumalara doyamayacaksınız. Bazen kedinizin fark etmediğiniz hareketlerine de anlam vereceksiniz.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.