ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Suriye ve Irak’ı parsellediler
Dünya
Suriye ve Irak’ı parsellediler
Sözde barış ve istikrar getirme bahanesiyle Irak ve Suriye’ye gelen ülkeler, bölgede işgal ordusu kurdu. Amerika, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, İran başta olmak üzere bölgede görev yapan yabancı ülke ordularından asker sayısı 15 bine ulaştı. Milis kuvvetlerle birlikte bu sayı 200 bin.
Yeni Şafak
Nazilerin hedefi Berlin
Dünya
Nazilerin hedefi Berlin
Chemnizt’de Neo-Nazi grupların protestosuyla başlayan tartışma Berlin’i sarsıyor. Almanya Başbakanı Merkel, aşırı sağ gruplara destek veren iç istihbarattan sorumlu Hans-Georg Maassen’i görevden almaya karar verdi. Neo-Nazi grupların da Berlin’deki tartışmalara paralel, Köthen kentinde Merkel’i “vatan haini” ilan eden pankartlarla gösteri yapması dikkat çekti.
Yeni Şafak
Dursun Çiçek sivil mi asker mi?
Gündem
Dursun Çiçek sivil mi asker mi?
Türkiye’de belirli aralıklarla hortlayan ve ülkenin en büyük kamburlarının belki de başında gelen 'darbeci zihniyet' 15 Temmuz ihanetine rağmen fırsat bulduğu her an kendini göstermeye devam ediyor. Daha önce kurmay albay olarak askeriyede görev yapan ve ardından CHP'den vekil seçilen Dursun Çiçek'in geçtiğimiz gün yaptığı açıklama da bu zihniyetin Türkiye’de halen ne kadar güçlü olduğunu gözler önüne serdi. Çiçek, bazı başsavcıların kendisine, “Erdoğan iktidarına gücümüz yetmiyor komutanım. Siz bunları iktidardan indirin, ondan sonra biz ne yapacağımızı biliriz” dediğini söyledi.
Yeni Şafak
Kerkük’ü 
işgal planı
Dünya
Kerkük’ü işgal planı
Irak yönetimi Basra olaylarıyla meşgulken, Barzani ve Talabani geçen yıl çıkarıldıkları Kerkük’e kanlı bir dönüş planı yapıyor. Kerkük, Musul, Tuzhurmatu, Telafer gibi bölgelere PKK’lı taşınıyor. Türkmen Cephesi Kerkük Teşkilat Sorumlusu Mehmet Seman Ağaoğlu, ABD-Peşmerge ortaklığıyla yeni işgal süreci başladığını ve teröristlerin Türkmen derneklerine yakın yerleştirildiğini söyledi. Ağaoğlu, “Şu ana kadar PKK’lı teröristlerin gözetleme noktası olarak kullandığı 20’den fazla ev ve işyeri tespit ettik” dedi.
Yeni Şafak
İdlib Haberleri: Lavrov: "Rusya İdlib’de insani koridor oluşturacak"
İdlib Haberleri: Lavrov: "Rusya İdlib’de insani koridor oluşturacak"
İdlib Haberleri: Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın İdlib’de uzlaşma fırsatlarını teşvik etmek için insani koridor oluşturacağını duyurdu.
IHA
Sadr: Teknokrat ve bağımsız başbakan olmazsa muhalefete geçerim
Dünya
Sadr: Teknokrat ve bağımsız başbakan olmazsa muhalefete geçerim
Irak'ta genel seçimlerden birinci çıkan Sadr, başbakanlık için "teknokrat ve bağımsız" adaylar konusunda anlaştıklarını, aksi takdirde muhalefette yer alacağını açıkladı.
AA
Irak'ta İbadi dönemi kapanıyor
Dünya
Irak'ta İbadi dönemi kapanıyor
Irak'ta 25 Mayıs'ta gerçekleşen seçimlerden sonra henüz koalisyon hükümeti kurulamadı. Tahran ve Washington'ın yeni kurulacak hükümete müdahalesi Irak'taki istikrarı tehdit ederken, Şii dini lider Sistani geçtiğimiz günlerde Başbakan Haydar el-İbadi'nin yeni dönemde aday olmaması gerektiği yönünde bir açıklama yaptı. İbadi ise bu çağrıya, "Sistani’nin talimatına saygı duyuyoruz ve buna uyacağız. İkinci dönem başbakanlık talebim olmadı, olmayacak da" yanıtını verdi.
Yeni Şafak
BM: Yemen'de yüz binlerce sivil dehşet içinde
Dünya
BM: Yemen'de yüz binlerce sivil dehşet içinde
BM Yemen Koordinatörü Lise Grande, Yemen'de süren çatışmalara yönelik yaptığı açıklamada "Son birkaç günde (ülkedeki) durum dramatik şekilde bozuldu. Aileler, bombardıman, topçu ateşi ve hava saldırılarından dolayı tamamen dehşete düşmüş durumda" dedi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.