Sur'dan gelen öğrencilere eğitim ve psikososyal destek
Gündem
Sur'dan gelen öğrencilere eğitim ve psikososyal destek
Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde PKK'lıların kazdıkları hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için düzenlenen operasyonlar sırasında kullanılamaz hale gelen 5 okulun öğrencilerine merkez Yenişehir ilçesindeki bir binada eğitim, psikososyal destek veriliyor, rehabilitasyon çalışması yapılıyor.
DHA
Kokunuz ruh halinizi anlatıyor
Hayat
Kokunuz ruh halinizi anlatıyor
Koku Kültürü Derneği Başkanı Bihter Türkan Ergül, güzel kokunun, ruhun gıdası olduğunu, dimağa, kalbe ve diğer iç organlara yarar sağladığını, kalbi ferahlattığını, nefsi sevindirdiğini belirterek "İnsanın ten kokusundan, nasıl bir ruh hali içinde olduğu anlaşılabilir" dedi. Güzel kokunun güzel bir ruhla ilgisi olduğunu söyleyen Ergül, Türk tıp tarihinde İbn-i Sina ve Biruni gibi tıp alimlerinin, bitki kokularının şifasından yararlandığını anlattı.
AA
Dünyada bir ilk: Koku ilacı
Hayat
Dünyada bir ilk: Koku ilacı
Kanser hastalarının ve hamile kadınların aşırı koku hassasiyetini ortadan kaldırmak için harekete geçen Op. Dr. Kenan Kalı ve ekibi koku ilacını buldu. Sağlık Bakanlığı'ndan 'bulantıya yardımcı tıbbi cihaz' olarak ruhsat alan ilaç, günde 3 kez burun deliklerine sıkılacak.
Diğer
İşte ağız kokusunun nedeni
Hayat
İşte ağız kokusunun nedeni
Mideye yerleşen "helikobakter pilori" adı verilen bakterinin ağız kokusuna neden olduğunu belirten Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özgür, "Yapılan bir çalışmada ağız kokusu ve mide yakınmaları olan hastaların yüzde 57'sinde helikobakter pilori saptanmıştır. Bakterinin tedavi edilmesiyle hastaların ağız kokusunda kaybolma gözlenmiştir" dedi.
AA
Kapatılan okulların kasasından bir dolar çıktı
Gündem
Kapatılan okulların kasasından bir dolar çıktı
Kırklareli'nde FETÖ ile irtibatı olduğu tespit edilen 2 öğrenci yurdu ve 2 özel okul kapatıldı. İki özel okulun kasalarında birer dolarlık banktnotlar bulundu. Daha önce üniversitelerde yapılan aramada akademisyenlerin de odalarında bulunan bir dolarların örgüt içinde konum bilgisine dair bilgi verdiği iddia edildi.
AA
Tekirdağ Kaymakamlığı'ndan esrarengiz koku ile ilgili açıklama
Tekirdağ Kaymakamlığı'ndan esrarengiz koku ile ilgili açıklama
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde etkili olan ve neden kaynaklandığı belirlenemeyen esrarengiz koku ile açıklamada bulunan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, korkulacak bir durum olmadığını ve herkesin üzerine düşen ne varsa yaptığını, endişelenecek bir durumun olmadığını bildirdi.
IHA
Dört okul kül oldu
Gündem
Dört okul kül oldu
Kurşunlu Cami’yi ateşe veren PKK, dün de okulları hedef aldı. Teröristler Sur’da eğitim veren Cumhuriyet İlkokulu, Mardinkapı İlkokulu, Süleyman Nazif Ortaokulu ile Yavuz Selim Ortaokulu’nu işgal ettikten sonra yaktı.
Yeni Şafak
Ağız kokusu hastalık habercisi
Hayat
Ağız kokusu hastalık habercisi

İnsanın hayat kalitesini düşüren ağız kokusu hastalık değil, hastalık habercisi. Ağız kokusunu önlemek için günlük ağız bakımına dikkat edilmeli ve ağız hijyeni için, diş fırçalamanın yanı sıra mutlaka dil temizliği de yapılmalıdır. Ve üç ayda bir mutlaka diş fırçası da yenilenmelidir.

IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.