ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Fırat'ın doğusu terör bataklığı
Gündem
Fırat'ın doğusu terör bataklığı
İdlib krizini çözen Türkiye dikkatini Fırat’ın doğusunda ABD desteğiyle kurulan terör devletine çevirdi. BM Genel Kurulu için New York’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu an Suriye’nin geleceği için en büyük sorun, Fırat’ın doğusunda kimi müttefiklerimizin himayesinde büyüyen terör bataklığıdır” diye konuştu. Erdoğan, ABD’den sonraki durağı Almanya için de şu bilgileri verdi: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi akabinde yurt dışına yapacağımız ilk devlet ziyaretini teşkil edecek. Öncelikli gündemimiz siyasi ilişkilerimizde son birkaç yıldır yaşanan dönemin tamamen geride bırakılması olacak. İstişareleri artırarak devam ettireceğiz."
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Af teklifi Meclis'e geldiğinde inceleriz
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Af teklifi Meclis'e geldiğinde inceleriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Zirvesi için gittiği New York'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, MHP'nin af teklifi ilgili olarak "Af ile ilgili talebin içeriği Meclis'e gönderildiğine göre arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapar atılacak adım varsa üzerinde durulur" dedi.
Yeni Şafak
Normalleşmeyi
sindiremiyorlar
Gündem
Normalleşmeyi sindiremiyorlar
Ankara ile Berlin ilişkilerinde yeni bir sayfa açması beklenen Erdoğan’ın Almanya ziyareti bazı çevreleri çok rahatsız etti. Terör örgütü PKK, ırkçılar, çeşitli siyasi partilerin de aralarında bulunduğu çevreler özellikle Erdoğan-Merkel zirvesini provoke etmeye çalışıyor. Türkiye düşmanları Merkel’i de hedef tahtasına oturttu.
Yeni Şafak
Almanya'da çevrecilere müdahale: 24 gözaltı
Dünya
Almanya'da çevrecilere müdahale: 24 gözaltı
Almanya'da Köln kenti yakınlarında bulunan Hambach Ormanı'ndaki ağaçların linyit madeni için kesilmesini engellemek amacıyla ormanlık alanda kamp kuran çevrecileri çıkarmak için düzenlenen polis operasyonu 4. gününde devam ediyor. 9 bin çevrecinin gösteri yaptığı belirtilirken, 24 kişi gözaltına alındı.
AA
İş Bankası'nın CHP'ye ait hisseleri hazineye devredilsin
Gündem
İş Bankası'nın CHP'ye ait hisseleri hazineye devredilsin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır eleştiri konusu olan CHP- İş Bankası ilişkisine neşter attı. Bir partinin banka sahibi olmasının suç olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Ama CHP, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü suistimal ederek, hisselerin %28’inin sahibi. Atatürk’ün varlığı bir siyasi parti etiketi altına giremez. Girse girse hazineye girer” dedi.
Yeni Şafak
Almanya’da İslami bankacılığa yoğun ilgi
Ekonomi
Almanya’da İslami bankacılığa yoğun ilgi
Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın yüzde 100 iştiraki olan KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, bankanın faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
AA
Erdoğan'dan 3 yıl sonra Almanya'da miting
Gündem
Erdoğan'dan 3 yıl sonra Almanya'da miting
27-29 Eylül'de Almanya'yı ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın burada 3 yıl aradan sonra miting yapması bekleniyor. En son 3 yıl önce Almanya'da yaşayan Türklerle bir araya gelen Erdoğan'ın, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra güvenlik gerekçesiyle Köln’de düzenlenen ‘Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’ne telekonferans yoluyla seslenmesine izin verilmemişti.
Diğer
Büyük buluşma
Gündem
Büyük buluşma
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 27-29 Eylül’de Almanya’da kritik görüşmelere imza atacak. Çıkartılan engeller nedeniyle son olarak 3 yıl önce gurbetçilerle buluşan Erdoğan’ın Köln’de gerçekleştireceği Merkez Camii açılışında Avrupalı Türklere seslenmesi bekleniyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.