Genel kurulda teröre destek
Gündem
Genel kurulda teröre destek
52 bin üyesi ile dünyanın en büyük avukatlık baroları arasında yer alan İstanbul Barosu’nun 2 gün sürecek genel kurulu dün başladı. Daha önce teröristlere verdiği destekle kamuoyunun gündeminden düşmeyen İstanbul Barosu’nun genel kurulu dün de skandal görüntülere sahne oldu
Yeni Şafak
Uluslararası Üsküdar Sempozyumu başladı
Gündem
Uluslararası Üsküdar Sempozyumu başladı
Bu yıl 11’incisi düzenlenen ve 150 bilim insanının katkılarıyla hazırlanan Üsküdar Sempozyumu’nun açılışı gerçekleşti. İlçenin tarihinden mimarisine, doğasından sanatına pek çok yönünün ele alındığı organizasyon 3 gün sürecek.
Yeni Şafak
Uzağı görme eksersizleri…
Uzağı görme eksersizleri…
Göz tembelliğimizi ‘eğitmemiz’ gerekiyor. Bol eksersiz. Maalesef ‘miyop’ olduğumuzu da kabul etmeliyiz. İtiraf edelim, uzağa bakmayı sevmiyoruz. Yakın kolay, güvenli geliyor. Açılmayı sevmiyoruz. Cumhuriyet’in yaklaşık yüz yıllık tarihinin dış politika ve ulusal güvenlik açıklarından biridir… Oysa mecburuz. Dünya o çünkü ve bu gezegende yaşadığımıza göre, yeni gerçekler Afganistan ve Libya’yı dahi orta mesafe sayıyor. ‘Irak’ta, Suriye’de ne işiniz var’ diyenlerle zor. ‘Uzak’, bilmenizi gerektiri...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cübbesini yere serenleri gördük
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cübbesini yere serenleri gördük
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Türk yargısına musallat olan zihniyete amansız bir mücadele yürüttüklerini belirten Erdoğan, "Uyduruk davalarla, başbakan ve bakanların asıldığı, yüz kızartıcı durumlara şahitlik ettik. Darbecileri ayakta alkışlayan, vesayetçilerin önüne cübbesini seren sözde yargı mensupları gördü. 2002'den bu yana ülkemizde adaleti hakim kılmak, insan hakları standartlarını yükseltmek için reform irademizi daima canlı tuttuk" ifadelerini kullandı. Her ilde sulh komisyonlarının yakında devreye alınacağını dile getirene Erdoğan, "Yargının iş yükünü düşüren bir çözüm yolunu daha hukuk sistemimize kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.
AA
Namaz saatlerinde birlik sağlanacak
Hayat
Namaz saatlerinde birlik sağlanacak
Diyanet İşleri Başkanlığı dünyada namaz saatleri arasındaki ihtilafları gidermek için İstanbul’da zirve düzenledi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, çeşitli ülkelerden temsilcilerin katıldığı toplantıda, “Uluslararası Namaz Vakitleri Kongresi’nde namaz vakitlerindeki farklılıkları, ihtilafları asgariye indirecek bir sonuca kavuşturulacağını düşünüyorum” dedi.
Yeni Şafak
PKK Beyaz Saray'da
Gündem
PKK Beyaz Saray'da
ABD Kongresi, PKK’ya 177 milyon dolar aktarılmasını kapsayan savunma bütçesini onaylarken, Suriye’den bir grup terörist Beyaz Saray’da ağırlandı. PKK’nın kontrolündeki Suriye Demokratik Meclisi (SDM) Eş Başkanı İlham Ahmed’in içinde olduğu 5 kişilik grup, Biden’ın ekibinden isimlerle görüştü. SDM’li grup daha sonra FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Dış İlişkiler Komitesi üyesi Temsilci Bradley S. Schneider ile bir araya geldi.
Yeni Şafak
ABD’de Kongre Baskını soruşturmasında Trump yönetimi yetkilileri ifadeye çağrıldı
Dünya
ABD’de Kongre Baskını soruşturmasında Trump yönetimi yetkilileri ifadeye çağrıldı
ABD'de 6 Ocak’ta düzenlenen Kongre Baskını’nı soruşturmakla görevli Temsilciler Meclisi Komitesi, eski Başkan Donald Trump’la ilişkili 4 kişiyi ifadeye çağırdığını açıkladı.
AA
Karadeniz’de barışın sigortasıyız
Gündem
Karadeniz’de barışın sigortasıyız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’nin Karadeniz’de barış ve istikrarın sigortası olduğunu söyledi. 7. Uluslararası Mavi Karadeniz Kongresi’nde konuşan Oktay, bölgenin sorunlarına en iyi çözümü kıyıdaş ülkelerin sağlayabileceğini vurguladı. Oktay, “Güvenliğimiz için, denizciliğin güçlendirilmesi, liman hizmetlerinin kapasitelerinin artırılması, yeni sivil-askeri liman ve üslerin inşası gibi adımları sürdüreceğiz” dedi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.