ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Konut kredileri 200 milyar liraya dayandı
Ekonomi
Konut kredileri 200 milyar liraya dayandı
Konut kredi bakiyesi bu yılın ilk yarısında 8,4 milyar lira artarak 199 milyar 964 milyon 792 bin liraya ulaştı. Konut kredilerinin yüzde 31,8'i İstanbul'da kullanılırken, bu ili yüzde 11,6'lık payla Ankara ve yüzde 7,4'lük payla İzmir takip etti. Bu yılın ilk yarısında satılan konutların yaklaşık 3'te biri ipotekli satış olarak kayıtlara geçti.
AA
600 bin konut yenilendi
Ekonomi
600 bin konut yenilendi
17 Ağustos Marmara depreminin üzerinden 19 yıl geçti. 7 bin 480 kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrası kentsel dönüşümde atağa geçildi. Jeofizik Mühendisi Kadem Ekşi, deprem riski bulunan yerlerin zemin özelliklerinin tespit edildiğini belirterek, “600 bin konut kentsel dönüşüm sayesinde yenilendi” dedi.
Yeni Şafak
En ucuzu Türkiye'de
Ekonomi
En ucuzu Türkiye'de
Türkiye, aralarında 21 Avrupa Birliği (AB) ülkesi ile Moldova, Makedonya ve Sırbistan'ın bulunduğu listede geçen yıl, konutlarda en ucuz doğalgaz tüketen ülkeler arasında ilk sırada yer aldı.
AA
800 bin gence iş fırsatı
Ekonomi
800 bin gence iş fırsatı
Hükümet binlerce gencin iş hayatına ilk adımını atması için harekete geçiyor. Çalışma kapsamında

Türkiye İş Kurumu üniversite mezunlarını iş ofislerine davet etmeye başladı. Yılda 800 bin genci iş hayatı ile buluşturacak yeni sistemle birlikte üniversite öğrencileri de devlette hem çalışıp hem de eğitimine devam edebilecek.

Diğer
Altından daha kıymetli çiçek
Ekonomi
Altından daha kıymetli çiçek
Amasya'nın Taşova ilçesinde üretilen çiçek bamyası uzun süre muhafaza edilmesi ve parasal değerini hiç kaybetmemesi nedeniyle yöre halkı tarafından altından daha kıymetli olarak görülüyor.
IHA
40 bin konut sattıran kampanyanın ikincisi geliyor
Ekonomi
40 bin konut sattıran kampanyanın ikincisi geliyor
Geçtiğimiz mayıs ayında 40 bin konutun satılmasını sağlayan 0,98 faiz yüzde 20 indirim kampanyasının ikincisi geliyor. Gayrimenkul sektörünün 3 çatı derneği KONUTDER, İNDER ve GYODER, Emlak Konut GYO desteğiyle eylül ayında başlatılması beklenen kampanyada konut kredi faizinin yüzde 0.95’e kadar çekilmesi planlanıyor.
Diğer
Vatandaş imar barışına koştu
Ekonomi
Vatandaş imar barışına koştu
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İmar Barışı’na 3 milyon 780 bin vatandaşın müracaat ettiğini ve 1 milyar 350 milyon lira para ödediğini söyledi. Kurum, “Bu yeni bina yapma kanunu değil, 2017 sonuna kadar yapılan binaları ilgilendiriyor. Yapan ve izin verenlere en sert cevabı vereceğiz. Bu bir imar barışıdır ve son imar barışıdır” dedi.
Yeni Şafak
Yaralar sarılıyor
Gündem
Yaralar sarılıyor
Son 30 yılın en şiddetli yağışıyla Ünye ve Fatsa’da köprüleri yıkan selin yaraları sarılmaya başlanıyor. Bölgeye giden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Selden, afetten zarar gören bütün vatandaşlarımız rahat olsunlar. Devlet olarak ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.