AK Parti Grup Başkanvekili Köse, Mansur Yavaş’ın bir yıllık performansını değerlendirdi:

On milyarlık bütçe ile heykelden başka ne yaptınız?
Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Köse, Mansur Yavaş’ın bir yıllık performansını değerlendirdi: On milyarlık bütçe ile heykelden başka ne yaptınız?
AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bir yıllık bütçe performansını değerlendirdi. Yavaş'ın 10 milyarlık bütçeye sahip olduğunu vurgulayan Köse, bununla 'sadece 1 heykel' yapıldığını belirtti. Bunun 'hesabının millete verileceğinin' altını çizen Köse, yaptığı çarpıcı konuşmada ayrıca, "Şimdi 10 milyar bütçe kullanacaksınız, neredeyse yok denecek kadar hiçbir iş yapmayacak, hiçbir proje yapmayacaksınız, üstelik de mevcut rutin işleri bile sürdüremeyecek, geriye götüreceksiniz. Cadde üzerlerindeki güzelim ağaçları kurutacaksınız, o kadar özenle yapılmış yeşil alanları kaderine terk edeceksiniz. İlçe belediyelerinin sınırları içinde ABB olarak yapmanız gereken asli hizmetleri yapmayacaksınız. Bunlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerçekleri" ifadelerine yer verdi.
IHA
Sultan Köşesi’nde yemek okulu
Hayat
Sultan Köşesi’nde yemek okulu
Sultanahmet’teki Sultan Köşesi adlı mekanında yurt dışından gelen konuklarını yıllardır ağırlayan Recep İncecik, pandemi döneminde gelemeyen ama yemeklerini özleyen dünyanın dört bir köşesindeki müdavimleri için Youtube kanalı açtı. İncecik, Yemek Okulu adlı bu kanalında yemeklerinin tariflerini paylaşıyor.
Yeni Şafak
Milyonda bir görülüyor: 4 katmanlı yumurtadan yumurta çıktı
Gündem
Milyonda bir görülüyor: 4 katmanlı yumurtadan yumurta çıktı
Adana'da bir vatandaşın bahçesinde bulduğu 4 katmanlı yumurtanın içinden çıkan yumurta görenleri şaşırttı. Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, milyonda bir görülen yumurtayla ilgili, "Ben veterinerlik hayatımda böyle bir şeye denk gelmedim" dedi.
IHA
Kadınlar saltanatının sonunu getirdi: Hatice Turhan Sultan
Hayat
Kadınlar saltanatının sonunu getirdi: Hatice Turhan Sultan
'Deli Padişah' olarak anılan Sultan İbrahim'in eşi Hatice Turhan Sultan, Şehzâde Mehmed'i dünyaya getirince sadece Osmanlı hanedanının soyunu devam ettirmekle kalmadı. O aynı zamanda verdiği kararlarla da devlet bekası için önemli bir isim olarak tarih sahnesinde rol aldı. Hükümdar otoritesinin bulunmadığı bir dönemde Valide Sultan'ın devlet yönetimini ele alması Osmanlı İmparatorluğu'nu otorite boşluğundan bir ölçüde kurtardı. Hanedanın devamını her şeyin üzerinde tuttu. Peki, devlet yönetiminde bu kadar söz sahibi olan Hatice Turhan Sultan, Hürrem ve Mahpeyker Kösem Sultan'ın uzun yıllar sürdüğü kadınlar saltanatını neden kendi döneminde sona erdirdi? Hatice Turhan Sultan kimdir?
Yeni Şafak
6 ülkede 179 kişi yakalandı: İnternetin karanlık köşelerine küresel polis operasyonu
Dünya
6 ülkede 179 kişi yakalandı: İnternetin karanlık köşelerine küresel polis operasyonu
ABD ve Avrupa polis teşkilatları, karanlık internette yasadışı ürünler özellikle de uyuşturucu satan kişilere yönelik ulusal sınırları aşan bir operasyon düzenledi. “DisrupTor“ adı verilen operasyon sonucu 6 ülkede 179 kişi yakalandı. Özellikle ABD tarafında karanlık interneti hedef alan en büyük operasyon olarak değerlendiriliyor.
Yeni Şafak
Dört kediye kafa tutan cesur fare kamerada
Dört kediye kafa tutan cesur fare kamerada
Hatay'da, bir fare kendisini kenara sıkıştırmaya çalışan 4 kediye karşı mücadele etti. Yaşananlar amatör kamera tarafından kayıt altına alındı.
IHA
İnsanlık hallerimizin hikayesi
Hayat
İnsanlık hallerimizin hikayesi
Pozitif bilimin ışığında, insanın insana ayna olduğu, daha yaşanılabilir bir hayattan bahsetmek mümkün. İnsan Halleri programında, ruhu donatacak erdemleri ele alan Prof. Dr. Kemal Sayar ve Rukiye Karaköse’ nin diyaloglarından oluşan aynı adlı kitap, Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları arasında okurla buluştu.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'ekoseli ceket' modası Almanların dikkatini çekti: Erdoğan'ın kendi vizyonu var
Hayat
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'ekoseli ceket' modası Almanların dikkatini çekti: Erdoğan'ın kendi vizyonu var
"Erdoğan’ın kazanan ceketi" başlığı ile okuyucusunun karşı çıkan Alman Die Welt gazetesinde çarpıcı ifadelere yer verildi. Gazetenin konuyla alakalı röportaj yaptığı moda tasarımcısı Ferruh Karakaşlı, “Erdoğan giysileriyle ‘Vizyonları olan farklı bir şahsım. Norma bağlı kalmıyorum’ mesajı veriyor.” dedi. Karakaşlı, Erdoğan'ın Atatürk gibi tarihe geçeceğini ifade ederek "Cumhurbaşkanı Erdoğan ekose deseni tercih ettiğinden bu yana moda tasarımcıları AK Parti muhaliflerine artık ekose hiçbir şey satamıyor" dedi.

IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.