Gökbilim Merkezi daha güçlü doğacak
Gündem
Gökbilim Merkezi daha güçlü doğacak
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangın sonrası büyük tahribatın olduğu merkezde incelemelerde bulundu. Köse, “Merkezimizi yeniden inşa ederek daha güçlü bir şekilde donatıp hizmete sunacağız” dedi.
Yeni Şafak
İşine bakmak
İşine bakmak
İngiliz kâşif ve gezgin Sir Richard Francis Burton (1821-1890), Kraliyet Coğrafya Topluluğu'nun finanse ettiği uzun ve heyecanlı bir yolculuğun sonunda, 1853 haccında Mekke'de bulunmayı başarmıştı. Seyahat öncesinde, İslâmiyet ve Ortadoğu hakkında ayrıntılı okumalar yapmış, Müslüman kültürüyle ilgili bilgisini derinleştirmişti. Açık vermeme adına sünnet olan ve düzenli namaz kılan Burton, Afganlı bir derviş kılığında hac yaptığında, henüz 32 yaşındaydı. Ülkesine döndüğünde, gördüklerini “Medine ve Mekke'ye Hacca Dair Kişisel Bir Anlatım' adıyla kitaplaştıran Burton, Müslüman numarası yaparak Mekke'ye girebilen ilk yabancı değildi, ancak hatıratı onu bütün dünyada şöhrete kavuşturacaktı.


Yeni Şafak
19 Mayıs kimin eseri…
19 Mayıs kimin eseri…
Cumhuriyetin kuruluşunu başlatan 19 Mayıs Samsun yolculuğu 1927'ye kadar hiç gündeme gelmiyor.1935'te kabul edilen ulusal bayramlar kanununda yer almıyor. 1938'de bayram ilan ediliyor. İlk resmi bayram olduğu 1939'u Mustafa Kemal Paşa göremiyor...Yeni Şafak
Sıfır ‘elektonik’ atık
Sıfır ‘elektonik’ atık
Elektronik atıkların toplanmasıyla ilgili Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) bir kampanya başlatmış. Arızalı veya kullanılmayan cep telefonu, bilgisayar, bilgisayar parçaları ve çevre birimleri, elektrikli ev eşyası, adaptör ve kabloları “bize gönderin” diyorlar.


Yeni Şafak
Katillerini iade edin
Gündem
Katillerini iade edin
Türkiye, Kuzey Irak’ta Türk diplomat Osman Köse’yi şehit eden terörist Mazlum Dağ’ın peşine düştü. Köse’yi şehit eden teröristler hakkında iade talepnamesi hazırlandı.
Yeni Şafak
O hainlere yargı tokadı
Gündem
O hainlere yargı tokadı
FETÖ’nün askeri yargı yapılanması davasında mütalaa açıklandı. Aralarında eski Genelkurmay Adli Müşavirleri Hayrettin Kaldırımcı ve Muharrem Köse’nin de olduğu 6 sanığın ağırlaştırılmış müebbet, 13 sanığın ise FETÖ üyeliğinden 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
Yeni Şafak
FETÖ'nün askeri yargı yapılanması davasında mütalaa açıklandı
Gündem
FETÖ'nün askeri yargı yapılanması davasında mütalaa açıklandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargıdaki yapılanmasına ilişkin 21 kişinin yargılandığı davada, eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse ve adli müşavirlik de yapmış Hukuk İşleri Müdürü Hayrettin Kaldırımcı'nın da aralarında bulunduğu 6 sanık hakkında "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.
AA
Zihinsel Engelliler Çağdaş Sanat Sergisi
Zihinsel Engelliler Çağdaş Sanat Sergisi
Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi'nde, 14 Kasım'a kadar açık olan Zihinsel Engelliler Çağdaş Sanat Sergisi'nden söz etmeden önce, galeriyle ilgili kısa bir bilgi vermeliyim ki, zaten halka açık olan Kemerburgaz Kent Ormanı'nın yeniden açılmasındaki gibi, o da


Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.