Venüs'te 2-3 milyar yıl yaşam koşulları var olmuş olabilir
Teknoloji
Venüs'te 2-3 milyar yıl yaşam koşulları var olmuş olabilir
Bilim insanları, Venüs'ün oluşumundan itibaren 2 ila 3 milyar yıl, istikrarlı iklim koşullarının yaşamın oluşmasına elverişli ortamı sağlamış olabileceğini söyledi. Araştırmacılar, Venüs'ün iklimini radikal şekilde değiştirenin yaklaşık 700 milyon yıl önce gezegenin kabuk değiştirmesine ve büyük miktarda karbon gazının açığa çıkmasına yol açan bir olay olduğunu tahmin ediyor.
AA
16 baş safkan Arap koşu tayı satılacak
Ekonomi
16 baş safkan Arap koşu tayı satılacak
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünce (TİGEM), 16 baş safkan Arap koşu tayı satılacak.
AA
Taktik 
koşusu altın getirdi
Hayat
Taktik koşusu altın getirdi
İsveç’te düzenlenen Avrupa U20 Atletizm Şampiyonası’nda tarih yazan genç sporcularımız 10 madalya ile geri döndü. 4x400 metre bayrak yarışlarında son düzlükte yaptığı atakla zaferi getiren İlyas Çanakçı, “Önümdekiler birbiriyle rekabete girdi ve yoruldular. Ben bu savaşa girmedim, taktik koşuyu tercih ettim. Yarışı takip edip son 80’e girdiğimizde tamam dedim, en kötü ikinci oluruz ama birinci olduk. Türk halkını gururlandırdığım için çok mutluyum” diyor.
Yeni Şafak
TİGEM safkan Arap koşu tayı satacak
Ekonomi
TİGEM safkan Arap koşu tayı satacak
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 41 safkan Arap koşu tayı satılacak. Geçici teminat tutarı tay başına 5 bin lira olarak belirlenirken, hayvanların satışı teker teker yapılacak.
AA
Moody's: Küresel kredi koşulları 2019'da zayıflayacak
Ekonomi
Moody's: Küresel kredi koşulları 2019'da zayıflayacak
Moody's Investors Service, küresel kredi koşullarının yavaşlayan büyümeye, yükselen fonlama maliyetlerine, sıkılaşan likiditeye ve artan risklere bağlı olarak 2019 yılında zayıflayacağını öngördü.
DHA
Bacağı kopan üç kez kalbi duran Afrin gazisi koşuya başladı
Hayat
Bacağı kopan üç kez kalbi duran Afrin gazisi koşuya başladı
10 Şubat 2018 yılında Afrin operasyonunda yaralanan, sağ bacağı kopan ve 3 kez kalbi duran Afrin Gazisi Özgür Ocak gördüğü tedavi sonrasında koşulara başladı.
IHA
Almanya'da olumsuz hava koşulları 3 can aldı
Dünya
Almanya'da olumsuz hava koşulları 3 can aldı
Almanya yoğun kar yağışına teslim oldu. Ülkede şu ana kadar olumsuz hava koşulları nedeniyle biri çocuk 3 kişi hayatını kaybetti.
AA
Sözleşmeyi okumadan
karar vermişler
Gündem
Sözleşmeyi okumadan karar vermişler
İstanbul’daki “tapu iptal ve tescil” davasında “duygusal” bir karara imza atan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi’nin skandalları bitmiyor. Binlerce sayfadan oluşan klasörleri incelemeden, dosyayı sıraya almadan ve duruşma tesis edip tarafları dinlemeden 21 günde hüküm veren hakimler Zafer Sayılır, Selahattin Coşkun ve Ali Köşüm, davadaki en önemli delil olan taraflar arasındaki 15 maddelik sözleşmenin sadece 1. maddesini okuyup geri kalanına bakmadı. 15. Hukuk Dairesi’nin hukuk katliamı yaptığı dava Albayrak Turizm ile ortağı arasındaki gayrimenkul ihtilafından çıktı. Albayrak Turizm 1989’da sözleşme gereği arazi üzerine kat karşılığı binayı inşa etti. 26 yıl sorunsuz kullanılan bina, deprem mevzuatı değişikliği nedeniyle tadil edilince, tadilat masrafı konusunda ihtilaf yaşandı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.