Market sayısını 700’e çıkaracak
Ekonomi
Market sayısını 700’e çıkaracak
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, “Bugün 42 ilde 365 mağazamız var. Allah nasip ederse yıl sonu itibarıyla 50 ilde 700’ün üzerinde marketi tüketiciyle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Kredi derecelendirme kuruluşları
Kredi derecelendirme kuruluşları
Geçen hafta ülkelerin kredi notunu belirleyen kredi derecelendirme kuruluşlarından bahsetmiştim. Kredi derecelendirme kuruluşlarının verdiği notlardan bahsederken, bu derecelendirme kuruluşlarından bahsetmemek olmaz.KİM BU KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARI?1900’lı yılların başından beri derecelendirme işi yapan bu kuruluşların sayısı her gün artıyor. Mevcut durumda, dünyada yaklaşık irili ufaklı yüze yakın derecelendirme kuruluşu bulunmaktadır.Kredi derecelendirme kuruluşları günümüzde de çok faz...
Tarım Kredi’den 600 milyon TL faizsiz kredi
Ekonomi
Tarım Kredi’den 600 milyon TL faizsiz kredi
Tarım Kredi üreticilere bu yıl 600 milyon liralık faizsiz kredi imkanı sağladı. Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, “Tarım Kredi olarak kullandırılan krediler içerisinde faizsiz kredilerin ağırlığını artırmayı hedefliyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Tarımda verimliliği artıracak: ZİHA filoları geliyor
Ekonomi
Tarımda verimliliği artıracak: ZİHA filoları geliyor
Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü, tarımda su ve ilaç tasarrufu sağlayıp verimliliği artıran droneların her ilde yaygınlaştırılması için ZİHA (zirai insansız hava aracı) filoları oluşturacak.
AA
Ülkelerin kredi notu
Ülkelerin kredi notu
Ülkelerin kredi notu birçok gösterge tarafından belirlenmektedir. Makroekonomik, sosyal, siyasal ve buna benzer birçok gösterge hem kredi derecelendirme kuruluşlarının verdikleri notlarda hem de piyasada oluşan risk priminin belirlenmesinde etkili oluyorlar.Özellikle kredi derecelendirme kuruluşlarının verdikleri notlarda yalnız makroekonomik, sosyal ve siyasal göstergeler değil açık ve net olmayan farklı göstergelerin de etkili oldukları görülüyor.En önemlisi de kullanılan göstergeler, bu göste...
Hindistan’ın 240 milyon nüfuslu eyaletinde  2’den fazla çocuğa caydırma politikası
Dünya
Hindistan’ın 240 milyon nüfuslu eyaletinde 2’den fazla çocuğa caydırma politikası
Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan'da 'den fazla çocuğa karşı caydırma politikası uygulanacak.

Yaklaşık 240 milyon nüfusuyla ülkenin en kalabalık eyaletinde çiftleri 2’den fazla çocuk sahibi olmaktan caydırmayı amaçlayan bir yasa tasarısı sunuldu.

IHA
Konutta güçlü toparlanma: Salgın izleri siliniyor
Ekonomi
Konutta güçlü toparlanma: Salgın izleri siliniyor
Konut satışları, Kovid-19 ve yüksek faiz nedeniyle haziranda yıllık yüzde 29 azalmasına karşın, bir önceki aya göre iki kat arttı. Bu yıl mayısta 59 bin adet olan satışlar haziranda yüzde 127,7 artışla 134 bin 731’e yükseldi. Kredi maliyetinden kaçan tüketicilerin senetli satışlara yönelmesi, bu artışta etkili oldu.
Yeni Şafak
KOSGEB'den aldığı destekle 23 yaşında kendi işini kurdu: 3 kişiyi istihdam etti
Hayat
KOSGEB'den aldığı destekle 23 yaşında kendi işini kurdu: 3 kişiyi istihdam etti
Muş'un Malazgirt ilçesindeki tarım aletleri firmasında çalışan Faruk Halifeoğlu (23), KOSGEB'in genç girişimci desteği projesinden yararlanarak kendi işini kurdu. 200 bin liralık hibe desteğiyle ilçede açtığı iş yerinde tarım aletleri üretimine başlayan Halifeoğlu, 3 kişiyi de istihdam etti. Genç yaşta kendi işinin patronu olan Faruk Halifeoğlu, "KOSGEB sayesinde işimi kurdum kendi işimin patronu oldum" dedi.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.