Ölmeden önce ölenin derdi ne olur?
Ölmeden önce ölenin derdi ne olur?
Bugün (yazıyı yazdığım 16 Temmuz Cuma günü) bir dosttan, bir güzel hat levhasının resmi geldi, yazı şunu diyordu:“Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş”.Ben de ‘fâilâtun’ vezninde şu mısraları yazdım:Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurKul eğer dünyayı uhrâya satarsa can bulurDâr-ı dünya kimseye olmuş mudur daim vatanÖlmeden evvel ölürsen sanma sende dert kalırÖlmeden evvel ölenler sanma âtıl oldularEn büyük kulluk cihadı terkedip dûr kaldılarHer nefes Allah için Hayy ismini yâd eyle...
Bilinç ödülü: Bayram
Ramazan
Bilinç ödülü: Bayram
Bayramın vazgeçilmezi geleneksel bir ürün olan şekerlemeyi üreten firmalar, hüzün ve terk edilmişlik teması üzerine inşa eder reklamlarını. Huzur evinde ya da kendi evinde ziyaret edilmeyi bekleyen unutulmuş yaşlılar. Buna karşılık kapitalizmin sembolü içecek reklamları ise şen şakrak neşe içinde büyük aile temasıyla kutlar seyircinin bayramını. Nihayet Dergi yazarlarından Sema Karabıyık, dizi kültürümüze eleştirisini okuyucuları için yazdı.
Nihayet Dergi
Koronavirüs tanısı bir damla kanla bir dakikaya inebilir
Koronavirüs
Koronavirüs tanısı bir damla kanla bir dakikaya inebilir
Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Asiye Karakullukçu, daha önce geliştirdiği hastane enfeksiyonlarını bir dakikada tespit edebilen biyosensörü, Covid-19'un tanısı için geliştirmeye hazırlanıyor. Karakullukçu, “Gereken desteği alabilirsek, koronavirüs tanısını bir damla kan ile bir dakika içinde tespit edeceğiz. Aynı sensörü geliştirerek çok kısa bir sürede kullanıma hazır hale getirmeyi planlıyoruz'' dedi.
DHA
Halis Özkahya için olay iddia: Senin ağzını burnunu kırarım
Spor
Halis Özkahya için olay iddia: Senin ağzını burnunu kırarım
Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, Trabzonspor maçının hakemi Halis Özkahya'nın karşılaşmanın ardından kulübün medya sorumlusunu, "Senin ağzını, burnunu kırarım" diyerek tehdit ettiğini söyledi.
IHA
Konyaspor'dan hakem isyanı: Niye bu tiyatroyu oynuyoruz?
Spor
Konyaspor'dan hakem isyanı: Niye bu tiyatroyu oynuyoruz?
Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, hakem hatalarıyla ilgili sert bir açıklama yayınladı. Beşiktaş maçının sonucunu hakemlerin belirlediğini savunan Kulluk, "Sonuçlar ve sıralama önceden belirlendiyse, bizler niye maçlara çıkıyoruz, niye bu tiyatroyu oynuyoruz? Biz bu filmin, bu tiyatronun figüranı değiliz ve asla da olmayacağız" ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Çok içerik üreten seçimi kazanacak
Hayat
Çok içerik üreten seçimi kazanacak
“Dört siyasi partiye baktığımızda takipçilerin çok olduğu sayfaların ortak özelliği çok paylaşım yapmaları. Twitter özellikle çok hızlı” diyen iletişim uzmanı Ufuk Karakullukçu, “AK Parti sosyal medyada hem resmi hesaplar hem de kullanıcı açısından en aktif olanı. MHP ise ikinci sırada. CHP ve İyi Parti’nin hem takipçi açısından hem de paylaşılan içerik açısından iyileştirme alanlarına ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde konuşuyor.
Yeni Şafak
Konyaspor badminton takımı kuruyor
Spor
Konyaspor badminton takımı kuruyor
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Konyaspor Kulübü, bedensel engelliler badminton takımı kuracağını açıkladı.
AA
5 dakikada enfeksiyon teşhisi
Hayat
5 dakikada enfeksiyon teşhisi
İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi ARI Teknokent firmalarından Aksense, sağlık sektörünün en önemli sorunları arasında gösterilen "hastanelerde kapılan enfeksiyonların hızlı teşhisi" üzerine çığır açacak bir buluş geliştirdi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.